Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

GLOBALNE ŁAŃCUCHY DOSTAW WYCHODZĄ Z MODY. HUGO BOSS PRZENOSI SZYCIE BLIŻEJ EUROPY

Globalne łańcuchy dostaw wychodzą z mody. Hugo Boss przenosi więcej produkcji w pobliże Europy – pisze dziś Financial Times powołując się na nowego prezesa niemieckiej firmy.

Globalne łańcuchy dostaw wychodzą z mody

Globalne łańcuchy dostaw stały się nie tylko bardziej niepewne, ale również znacznie droższe w utrzymaniu. To efekt skokowego wzrostu cen frachtu. Dlatego Hugo Boss postanowił przenieść większą część produkcji w pobliże Europy, czyli do tureckiego Izmiru. Niestety w zapowiedziach prezesa Daniela Griedera cytowanych przez FT nie znalazła się żadna wzmianka o położonej w Radomiu polskiej fabryce Hugo Bossa.

Globalne łańcuchy dostaw wychodza z mody – narażają na zakłócenia dostaw

Grieder, który przeszedł do Hugo Bossa z konkurencyjnej marki Tommy Hilfiger, zapowiada zwiększenie sprzedaży marki o 100% w ciągu najbliższych 4 lat.

CZYTAJ TEŻ: REKORDOWA SPRZEDAŻ ZARY. I MOCNY KURS NA EKOLOGIĘ

A żeby to zrobić potrzebuje – oprócz większej liczby sklepów i silniejszego marketingu – bardziej przewidywalnych dostaw. Przenoszenie produkcji z Dalekiego Wschodu do Turcji oznacza nie tylko zmianę geograficzną, ale też organizacyjną. Fabryki w Turcji w Polsce, Niemczech, i Włoszech należą bezpośrednio do Hugo Bossa. Ale dostarczają tylko 20% towarów sprzedawanych pod tą marką. Pozostałe 80% pochodzi od zewnętrznych dostawców.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

GLOBALNE ŁAŃCUCHY DOSTAW WYCHODZĄ Z MODY. HUGO BOSS PRZENOSI SZYCIE BLIŻEJ EUROPY

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Wstępne wyniki spisu ludności 2021 są tematem rozmowy Marcina Dobrowolskiego z Dominikiem Rozkrutem, prezesem Głównego Urzędu Statystycznego.

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

FINANSE OSOBISTE

O 15% wzrósł dziś kurs akcji deweloperskiej spółki Develia po informacji o wezwaniu do sprzedaży na 2/3 akcji spółki.

GPW

Pierwszy debiut na GPW, a konkretnie na alternatywnym rynku NewConnect. Road Studio rozpoczęło notowania z 27 procentową przeceną.

%d bloggers like this: