Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNE

GLOBALCONNECT RUSZY W LIPCU?

Już w te wakacje inwestorzy z GPW będą mogli na warszawskim parkiecie zainwestować w akcje zagranicznych spółek.

GLOBALCONNECT RUSZY W LIPCU?

Jak wynika z uchwał GPW rynek GlobalConnect zostanie uruchomiony w połowie lipca 2022 roku.
W ramach alternatywnego systemu wyodrębnia się rynek, na którym wprowadzenie do obrotu instrumentów finansowych, emitowanych na podstawie właściwych przepisów prawa obcego, odbywa się bez zgody ich emitenta – rynek GlobalConnect – napisano w uchwale Giełdy.
GPW informowała w ubiegłym roku, że liczy, iż w momencie startu rynku GlobalConnect będzie na nim notowanych 20-30 największych amerykańskich i europejskich spółek. Rynek GlobalConnect miał już ruszyć w drugiej połowie 2021 r. lecz jego start kilkukrotnie odkładano.
Jak mówił na antenie BIZNES24 Marek Dietl prezes GPW, na początku polscy inwestorzy będą mogli inwestować prawdopodobnie jedynie w akcje europejskich spółek. Na inwestycje w akcje Appla czy Tesli będą musieli zapewne jeszcze poczekać.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Stalprofil ze stratą blisko 6 mln zł netto.

GPW

Zysk Ultimate Games wyniósł niemal 7 mln zł.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O inwestycjach, które mogą zapewnić dużą stopę zwrotu w 2023 r. rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Rafałem Zaorskim z BigShortBet$.

GPW

Fenomenalny debiut spółki Olymp na rynku NewConnect. Kurs na otwarciu wzrósł o ponad 49 proc. do 1,30 zł. Po południu akcje kosztowały już 2.25...

%d bloggers like this: