Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

NBP

GLAPIŃSKI BLIŻEJ TRYBUNAŁU STANU

Sejmowa Komisja Odpowiedzialności Konstytucyjnej przyjęła opinię, że wstępny wniosek o Trybunał Stanu dla prezesa NBP spełnia wymagania formalne z ustawy. A to oznacza, że jesteśmy bliżej – do faktycznego postawienia prezesa NBP przed trybunałem.

DECYZJA RPP
PREZES NBP ADAM GLAPIŃSKI, FOT.: NBP

Przyjęta dziś opinia zostanie przedstawiona marszałkowski Sejmu po zaciągnięciu opinii prezydium Sejmu. I to właśnie opinia prezydium Sejmu zdecyduje co stanie się z wnioskiem o Trybunał Stanu dla Glapińskiego.

Pod koniec kwietnia marszałek Sejmu Szymon Hołownia skierował wniosek do Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej celem wydania opinii, czy komisja zgadza się z opinią prawników sejmowych, że wstępny wniosek o Trybunał Stanu dla prezesa NBP należy odesłać do uzupełnienia pewnych kwestii formalnych do wnioskodawców.

Zdzisław Gawlik przewodniczący komisji odpowiedzialności konstytucyjnej informował wcześniej, że wątpliwości marszałka dotyczą tego, czy wstępny wniosek powinien spełniać formalne wymogi aktu oskarżenia w rozumieniu kodeksu postępowania karnego.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...