Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

GIGANTYCZNY ZYSK ARCTIC PAPER. CZĘŚCIOWO PAPIEROWY

Gigantyczny zysk Arctic Paper, największego producenta papieru w Polsce. Spółka zanotowała między kwietniem a czerwcem ponad ćwierć miliarda złotych zysku netto – prawie dwa razy więcej, niż spodziewał się rynek.

ARCTIC PAPER GROUP
foto: ARCTIC PAPER GROUP

Analitycy oczekiwali, że zysk wyniesie około 140 milionów złotych. Ale tak gigantyczna przekroczenie rynkowych szacunków nie gwarantuje jutro wzrostów – bo istotna część zysku za II kwartał jest – nome omen – papierowa. Zarząd Arctic Paper zdecydował się bowiem odwrócić odpis na udziały jednej ze spółek zależnych – co dało 117 milionów złotych dodatkowego zysku. Bez tej kwoty zysk netto byłby zgodny z oczekiwaniami rynku.

CZYTAJ TEŻ: MBANK MOCNO TRACI PO WYNIKACH

Narastająco – od początku roku – Arctic Paper ma już 400 milionów złotych zysku netto przy przychodach na poziomie 2.4 miliarda złotych.
Arctic Paper to wiodący w Polsce producent papieru do zastosowań graficznych, oraz papieru opakowaniowego. Jeśli chodzi o Europę – jest poza pierwszą dziesiątką największych firm w branży. Przychody spółki w ubiegłym roku były sześciokrotnie niższe, niż europejskiego lidera branży – fińskiej firmy Stora Enso.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

GIGANTYCZNY ZYSK ARCTIC PAPER. CZĘŚCIOWO PAPIEROWY

1 komentarz

1 komentarz

  1. Dawid

    12 sierpnia 2022 at 17:23

    Większych bzdur dawno nie czytałem. Proszę zgłębić raport, dowiedzieć się który zysk był przedmiotem konsensusu, jak do tego zysku ma się odpis i dopiero później pisać „artykuły”.

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O sytuacji w polskim lotnictwie cywilnym rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Andrzejem Kobielskim z linii lotniczych Enter Air.

GPW

Jednym z wygranych na fuzji Orlenu i Lotosu jest inna paliwowa firma czyli Unimot. Dzięki przejęciu m.in. spółki Lotos Terminale spółka z Opolszczyzny chce...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że indeks PMI dla przemysłu w Polsce zwiastuje niewielką nadzieję rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z ekonomistą Markiem Zuberem.

POLSKA

CCC ze stratą. Grupa CCC miała w trzecim kwartale 64,9 mln zł straty netto wobec 12,2 mln zł zysku netto w trzecim kwartale 2021...

%d bloggers like this: