Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

EUROPA

GIGANTYCZNY WZROST ZYSKÓW NAJWIĘKSZEGO BANKU W EUROPIE

Zysk netto największego pod względem aktywów europejskiego banku, brytyjskiego HSBC wzrósł w trzecim kwartale aż o 75 proc. rok do roku.
Finanse londyńskiego banku są tak dobre, że HSBC zdecydował się przeznaczyć aż 2 mld dol. na skup akcji własnych.

Siedziba Grupy HSBC w Londynie, FOT.: HSBC

Zysk HSBC czyli, Hongkong Shanghai Banking Corporation, banku brytyjskiego, którego jednak duża część biznesu historycznie zlokalizowana jest na dalekim wschodzie, wyniósł od lipca do końca września 5 mld 400 mln dolarów.
Wzrost zysku był możliwy nie tylko dzięki większej rentowności we wszystkich regionach gdzie działa bank, ale także dzięki uwolnieniu 700 milionów dolarów w gotówce, które wcześniej zostały odłożone w celu przygotowania się na wzrost strat kredytowych, gdy światowa gospodarka została obciążona pandemią COVID-19.

HSBC podał że na dzień 30 września nie miał bezpośredniej ekspozycji kredytowej na chińskich deweloperów z kategorii „czerwonej”, w tym na borykającego się z kłopotami finansowymi China Evergrande.

Wartość aktywów HSBC na koniec 2020 roku przekraczała 2.9 bln dolarów. To około 5 razy więcej, niż roczna wartość PKB Polski.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Kurs CCC spadał w czwartek nawet o 5 procent po publikacji przez spółkę wyników za III kwartał. Największy w Polsce detalista obuwniczy - należy...

BIZNES I POLITYKA

Cena ropy Brent - kluczowej dla europejskiego rynku - wróciła powyżej 80 dolarów za baryłkę mimo skoordynowanej akcji uwalniania rezerwa. USA, Wielka Brytania, Chiny,...

GPW

Zysk PGE w trzecim kwartale zgodny z szacunkami i wyniósł 561 mln złotych wobec 270 mln rok wcześniej.

GPW

Ponad 8-procentową przeceną akcji przyjęli inwestorzy wyniki dostawcy rozwiązań dla branży e-commerce spółki Shoper.