Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

EUROPA

GIGANTYCZNY WZROST ZYSKÓW NAJWIĘKSZEGO BANKU W EUROPIE

Zysk netto największego pod względem aktywów europejskiego banku, brytyjskiego HSBC wzrósł w trzecim kwartale aż o 75 proc. rok do roku.
Finanse londyńskiego banku są tak dobre, że HSBC zdecydował się przeznaczyć aż 2 mld dol. na skup akcji własnych.

GIGANTYCZNY WZROST ZYSKÓW NAJWIĘKSZEGO BANKU W EUROPIE
Siedziba Grupy HSBC w Londynie, FOT.: HSBC

Zysk HSBC czyli, Hongkong Shanghai Banking Corporation, banku brytyjskiego, którego jednak duża część biznesu historycznie zlokalizowana jest na dalekim wschodzie, wyniósł od lipca do końca września 5 mld 400 mln dolarów.
Wzrost zysku był możliwy nie tylko dzięki większej rentowności we wszystkich regionach gdzie działa bank, ale także dzięki uwolnieniu 700 milionów dolarów w gotówce, które wcześniej zostały odłożone w celu przygotowania się na wzrost strat kredytowych, gdy światowa gospodarka została obciążona pandemią COVID-19.

HSBC podał że na dzień 30 września nie miał bezpośredniej ekspozycji kredytowej na chińskich deweloperów z kategorii „czerwonej”, w tym na borykającego się z kłopotami finansowymi China Evergrande.

Wartość aktywów HSBC na koniec 2020 roku przekraczała 2.9 bln dolarów. To około 5 razy więcej, niż roczna wartość PKB Polski.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

O jedną piątą w porównaniu z poprzednim rokiem wzrósł w pierwszym kwartale zysk netto PKO BP. W pierwszych trzech miesiącach 2022 roku największy rodzimy...

POLSKA

Wojna na Ukrainie nie służy polskim firmom zarządzającym aktywami. Skarbiec Holding miał 1 mln 190 mln zł straty netto w zakończonym w marcu III...

POLSKA

Zysk grupy Dino Polska w I kwartale wyniósł ponad 191 mln zł netto. To wyżej niż zakładał konsensus rynkowy i lepiej niż w analogicznym...

ŚWIAT

4 amerykańskie banki i Biuro maklerskie PKO BP były liderami obrotów na GPW w kwietniu.

%d bloggers like this: