Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

GIGANTYCZNY WZROST lICZBY OGŁOSZEŃ O PRACĘ

WZROST lICZBY OGŁOSZEŃ O PRACĘ. Mocne ożywienie na polskim rynku pracy. Pracodawcy w Polsce opublikowali w kwietniu ponad 282 tys. nowych ofert pracy, tj. o prawie 100 procent więcej niż przed rokiem i o ponad 2 procent więcej niż w marcu br. napisał Grant Thornton w raporcie “Rynek pracy w czasie COVID-19”

WZROST lICZBY OGŁOSZEŃ O PRACĘ

Liczba nowych ofert pracy odnotowana w kwietniu jest niemal identyczna z liczbą ofert odnotowaną dwa lata temu – w kwietniu 2019 roku, a więc na rok przed pandemią.

W największych miastach Polski w przeliczeniu na 1000 mieszkańców przypada średnio ponad 11 ofert pracy wobec zaledwie niespełna 6 rok temu. Najwięcej ogłoszeń oferował Kraków – około 20 ofert na każdy tysiąc mieszkańców. Tuż za nim jest Warszawa, w której przypadało średnio 18 ofert. Niezmiennie najgorzej wypada Poznań, gdzie wskaźnik ten wynosi tylko 4 i pół oferty na mieszkańca.

WZROST lICZBY OGŁOSZEŃ O PRACĘ

Rekordowy wzrost liczby ofert pracy widać w większości zawodów. O niemal 400 procent wzrósł popyt na zawody prawnicze, o 145 procent na specjalistów od marketingu i sprzedaży oraz o 120 procent na zawody związane z kadrami. Najmniejsze wzrosty widoczne są w finansach ale popyt na te zawody przed rokiem był relatywnie odporny na pandemię i wywołany nią lockdown, a wiec baza jest relatywnie wysoka.

GIGANTYCZNY WZROST lICZBY OGŁOSZEŃ O PRACĘ

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czego oczekują przedsiębiorcy od nowego rządu i jakich zmian się spodziewają, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Maciejem Witucki, prezydent Konfederacji Lewiatan,...

PODATKI

Rząd Mateusza Morawieckiego się niezatrzymuje. Ministerstwo Finansów opublikowało właśnie projekt nowelizacji ustawy podatkowej. Znajdują się w niej korzystne rozwiązania dla przedsiębiorców. Zmiany, które proponuje...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O sytuacji na polskim rynku pracy rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Mateuszem Żydkiem z Instytutu Badawczego Ranstad Polska.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O umowie koalicyjnej i o tym co czeka biznes, rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z doktorem Łukaszem Bernatowiczem, prezesem BCC.

%d