Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

GIGANTYCZNY WZROST lICZBY OGŁOSZEŃ O PRACĘ

WZROST lICZBY OGŁOSZEŃ O PRACĘ. Mocne ożywienie na polskim rynku pracy. Pracodawcy w Polsce opublikowali w kwietniu ponad 282 tys. nowych ofert pracy, tj. o prawie 100 procent więcej niż przed rokiem i o ponad 2 procent więcej niż w marcu br. napisał Grant Thornton w raporcie „Rynek pracy w czasie COVID-19”

WZROST lICZBY OGŁOSZEŃ O PRACĘ

Liczba nowych ofert pracy odnotowana w kwietniu jest niemal identyczna z liczbą ofert odnotowaną dwa lata temu – w kwietniu 2019 roku, a więc na rok przed pandemią.

W największych miastach Polski w przeliczeniu na 1000 mieszkańców przypada średnio ponad 11 ofert pracy wobec zaledwie niespełna 6 rok temu. Najwięcej ogłoszeń oferował Kraków – około 20 ofert na każdy tysiąc mieszkańców. Tuż za nim jest Warszawa, w której przypadało średnio 18 ofert. Niezmiennie najgorzej wypada Poznań, gdzie wskaźnik ten wynosi tylko 4 i pół oferty na mieszkańca.

WZROST lICZBY OGŁOSZEŃ O PRACĘ

Rekordowy wzrost liczby ofert pracy widać w większości zawodów. O niemal 400 procent wzrósł popyt na zawody prawnicze, o 145 procent na specjalistów od marketingu i sprzedaży oraz o 120 procent na zawody związane z kadrami. Najmniejsze wzrosty widoczne są w finansach ale popyt na te zawody przed rokiem był relatywnie odporny na pandemię i wywołany nią lockdown, a wiec baza jest relatywnie wysoka.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

GIGANTYCZNY WZROST lICZBY OGŁOSZEŃ O PRACĘ

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O nowym raporcie dotyczącym ryku pracy w Polsce rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Krzysztofem Inglotem, założycielem Personnel Service.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O bezrobociu, w szczególności o tym że stopa bezrobocia spada mimo spowolnienia gospodarczego rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z dr Kazimierzem Sedlakiem, dyrektorem Sedlak...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O sytuacji w polskim przemyśle rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z dr Anna Czarczyńską z Katedry Ekonomii Akademii Leona Koźmińskiego i Małgorzatą Bieniaszewską, właścicielką...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że na całym świecie brakuje specjalistów rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z nową globalną wiceprezes Braun-Forman, Bibianną Konieczną - Sano.

%d bloggers like this: