Connect with us

Hi, what are you looking for?

FIRMA

GIGANTYCZNY WZROST lICZBY OGŁOSZEŃ O PRACĘ

Mocne ożywienie na polskim rynku pracy. Pracodawcy w Polsce opublikowali w kwietniu ponad 282 tys. nowych ofert pracy, tj. o prawie 100 procent więcej niż przed rokiem i o ponad 2 procent więcej niż w marcu br. napisał Grant Thornton w raporcie „Rynek pracy w czasie COVID-19”

Liczba nowych ofert pracy odnotowana w kwietniu jest niemal identyczna z liczbą ofert odnotowaną dwa lata temu – w kwietniu 2019 roku, a więc na rok przed pandemią.

W największych miastach Polski w przeliczeniu na 1000 mieszkańców przypada średnio ponad 11 ofert pracy wobec zaledwie niespełna 6 rok temu. Najwięcej ogłoszeń oferował Kraków – około 20 ofert na każdy tysiąc mieszkańców. Tuż za nim jest Warszawa, w której przypadało średnio 18 ofert. Niezmiennie najgorzej wypada Poznań, gdzie wskaźnik ten wynosi tylko 4 i pół oferty na mieszkańca.

Rekordowy wzrost liczby ofert pracy widać w większości zawodów. O niemal 400 procent wzrósł popyt na zawody prawnicze, o 145 procent na specjalistów od marketingu i sprzedaży oraz o 120 procent na zawody związane z kadrami. Najmniejsze wzrosty widoczne są w finansach ale popyt na te zawody przed rokiem był relatywnie odporny na pandemię i wywołany nią lockdown, a wiec baza jest relatywnie wysoka.

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Mamy rozczarowujące dane z amerykańskiego rynku pracy. Tylko 235 tysięcy nowych etatów poza rolnictwem powstało w sierpniu w USA - wynika z opublikowanych dziś...

USA

Liczba nowych bezrobotnych w USA najniższa od 74 tygodni - czyli od początku padnemii.

USA

Fatalne dane z amerykańskiego rynku pracy. W lipcu przybyło tylko 330 tysięcy etatów - szacuje prywatna firma ADP, potentat amerykańskiego rynku oprogramowania kadrowo-płacowego.

FIRMA

Przedsiębiorcy będą mieli prawo sprawdzenia, czy klienci zostali zaszczepieni - zapowiada w BIZNES24 wicepremier i minister rozwoju Jarosław Gowin. Przedsiębiorcy, z którymi rozmawia BIZNES24...