Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

AZJA

GIGANTYCZNA PRZECENA AKCJI EVERGRANDE

PRZECENA AKCJI EVERGRANDE

To musiało się tak skończyć. Kurs akcji chińskiego Evergrande Group, najbardziej zadłużonego dewelopera na świecie spadł aż o 80 procent po tym, jak notowania spółki zostały wznowiono po niemal półtorarocznej przerwie.

W poniedziałek akcje spółki na giełdzie w Hongkongu spadły do ​​zaledwie 22 centów w porównaniu z ostatnim zamknięciem na poziomie 1 dolara 65 centów hongkońskich za akcję 18 marca 2022 r.

Wznowienie handlu nastąpiło po tym, jak firma podała, że w pierwszym półroczu odnotowała stratę w wysokości ponad 5 mld dolarów. Wcześniej Evergrande informował o aż – bagatela: 81 mld dol. straty operacyjnej w 2021 i 2022 roku.

CZYTAJ TEŻ: WZROSTY NA WALL STREET

Stojący na krawędzi bankructwa, największy swego czasu chiński deweloper, grupa Evergrande złożyła tydzień temu w amerykańskim sądzie wniosek o ochronę przed upadłością.

Firma szuka ochrony przed wierzycielami, którzy chcą ją pozwać lub zamrozić aktywa w Stanach Zjednoczonych. Podobne postępowania restrukturyzacyjne Evergrande prowadzi już w Hongkongu, na Kajmanach i Brytyjskich Wyspach Dziewiczych.

Przypomnijmy, że najbardziej zadłużony deweloper na świecie został ogłoszony niewypłacalnym w 2021 roku i ogłosił program restrukturyzacji zadłużenia.

GIGANTYCZNA PRZECENA AKCJI EVERGRANDE

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

SUROWCE

OPEC+ zgodził się na pogłębienie cięć produkcji po spadku cen ropy naftowej i prognozach ponownej nadwyżki w przyszłym roku.

FIRMA

Wczorajsze tąpnięcie kursu akcji Orlenu wzbudziło dużo emocji nie tylko u giełdowych inwestorów ale także u polityków. Sprawą zainteresowała się też Komisja Nadzoru Finansowego.

HANDEL

W tym roku w wigilię nie kupisz karpia, ani prezentów na ostatnią chwilę. Senat przyjął dzisiaj bez poprawek nowelę Polski 2050, zgodnie z którą,...

USA

Amerykański Departament Pracy podał najnowsze dane o sytuacji na rynku pracy. Informacje na temat nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych są nieco lepsze o...

%d bloggers like this: