Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

GIGA-PRZECENA NA AKCJACH VIAPLAY

GIGA-PRZECENA NA AKCJACH VIAPLAY

Viaplay pokazał fatalen wyniki za drugi kwartał. Starta była wyższa od przychodów. W efekcie akcje spółki runęły w dół o ponad 40% Viaplay zapowiedział plan naprawczy. polega on na zwolnieniu 25% pracowników i wycofanie się z ośmiu rynków w tym z Polski.

Viaplay w drugim kwartale tego roku odnotowała wzrost przychodów do 4.6 mld koron szwedzkich, co oznacza wzrost o 16% rok do roku.
Mimo tego w od marca do końca czerwca spółka odnotowała aż 6 mld koron szwedzkich straty wobec 175 mln koron zysku w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Straty to efekt odpisów wartości aktywów w wysokości 5,2 mld koron szwedzkich: praw do transmisji sportowych i produkcji filmowych.

Dlatego prezentując raport za drugi kwartał spółka zapowiedziała, że wycofa się do końca 2023 roku z rynków polskiego, amerykańskiego, kanadyjskiego, brytyjskiego i z krajów bałtyckich.

Firma chce znów skupić się na krajach nordyckich, skąd pochodzi, a także na rynku niderlandzkim, czyli na regionach, które przynoszą spółce dochody.

W Polsce platforma działa od 2021 roku. Posiada prawa do transmisji F1, piłkarskiej Bundesligi, Premier League oraz Ligi Europy.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach i wachlarzu zamówień rozmawiał Roman Młodkowski z BIZNES24 z Krzysztofem Kosiorkiem-Sobolewskim, prezesem Zrembu Chojnice.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach Rainbow rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Maciejem Szczechurą, prezesem, Rainbow Tours.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach Trakcji rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Jerzym Pazurą, dyrektorem finansowym Trakcji.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach spółki Unibep rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Dariuszem Blocherem, prezesem Unibep s.a.