Connect with us

Hi, what are you looking for?

NIERUCHOMOŚCI

GIGA-FUZJA NIEMIECKICH LANDLORDÓW

Szykuje się największa transakcja na europejskim rynku nieruchomości.
Niemiecka firma zajmująca się nieruchomościami mieszkaniowymi Vonovia zgodziła się przejąć konkurencyjną firmę Deutsche Wohnen za około 19 miliardów euro.

  • VENOVIA PRZEJMIE DEUTSCHE WOHNEN ZA 19 MLD EURO
  • OBIE FIRMY POSIADAJĄ W NIEMCZECH 0.5 MLN MIESZKAŃ NA WYNAJEM

Przejęcie, największe w tym roku w Europie, może zmienić oblicze niemieckiej branży nieruchomości. Dwóch największych właścicieli nieruchomości mieszkaniowych w Niemczech kontroluje ponad pół miliona mieszkań, w samym Berlinie w swoim portfelu maja ponad 150 tys. mieszkań.

Akcje przejmowanego Deutsche Wohnen drożały we wtorek, po ujawnianiu planu transakcji, o ok. 15 procent.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

RYNKI

Dobre dane z Niemiec. W maju indeks instytutu ZEW przekroczył 84 punkty. To znacznie powyżej oczekiwań, które wyniosły niespełna 71 punktów.

RYNKI

Szyfrowany komunikator, BigShortBets ma wyrównać szanse na rynku kapitałowym - twierdzi inicjator jego powstania, Rafał Zaorski. Narzędzie budzi kontrowersje, ale może przyczynić się do rewolucyjnych zmian...

GAMING

Zaledwie 32 i pół miliona złotych wyniósł zysk netto CD Projektu w pierwszym kwartale 2021 roku. To ponad dwa razy mniej niż oczekiwali analitycy...

RYNKI

JSW nie jest zainteresowana kupnem ani nieodpłatnym przejęciem kopalń od Tauronu i innych spółek górniczych - poinformowała JSW w oświadczeniu.

Copyright © 2021 BIZNES24 sp. z o.o.