Connect with us

Hi, what are you looking for?

NIERUCHOMOŚCI

GIGA-FUZJA NIEMIECKICH LANDLORDÓW

Szykuje się największa transakcja na europejskim rynku nieruchomości.
Niemiecka firma zajmująca się nieruchomościami mieszkaniowymi Vonovia zgodziła się przejąć konkurencyjną firmę Deutsche Wohnen za około 19 miliardów euro.

  • VENOVIA PRZEJMIE DEUTSCHE WOHNEN ZA 19 MLD EURO
  • OBIE FIRMY POSIADAJĄ W NIEMCZECH 0.5 MLN MIESZKAŃ NA WYNAJEM

Przejęcie, największe w tym roku w Europie, może zmienić oblicze niemieckiej branży nieruchomości. Dwóch największych właścicieli nieruchomości mieszkaniowych w Niemczech kontroluje ponad pół miliona mieszkań, w samym Berlinie w swoim portfelu maja ponad 150 tys. mieszkań.

Akcje przejmowanego Deutsche Wohnen drożały we wtorek, po ujawnianiu planu transakcji, o ok. 15 procent.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

NIERUCHOMOŚCI

Liczba nowych mieszkań na sprzedaż w Warszawie - najdroższym rynku w Polsce - jest najniższa od 14 lat. To załamanie podaży - alarmuje Polski...

FINANSE OSOBISTE

TO JEST AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA ROZMOWY PRZEPROWADZONEJ NA ANTENIE TELEWIZJI BIZNES24 MARCIN DOBROWOLSKI, BIZNES24: Na jakim etapie prac był dokument o REIT-ach i FIN-ach kiedy...

NIERUCHOMOŚCI

To duże przyspieszenie, ale nie bańka spekulacyjna - mówi w BIZNES24 o sytuacji na rynku nieruchomości Katarzyna Unold, dyrektor zarządzająca developera Acciona.

OTOCZENIE MAKRO

Fatalne nastroje niemieckich analityków i inwestorów. Indeks ZEW, niemieckiego instytutu badawczego spadł do 26.5 punktu - jest to wynik najniższy od marca ubiegłego roku.