Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

CENY

GIEŁDOWE OBLIGO NA ENERGIĘ ZNIESIONE

Sejm zlikwidował giełdowe obligo na energię.

GIEŁDOWE OBLIGO
foto: pixabay.com

Przeminęło z prądem, tak można powiedzieć o glosowaniu w sejmie na temat poprawek senatu utrzymujących 50 procentowe obligo giełdowe.

Zdaniem izby wyższej naszego parlamentu całkowita likwidacja handlu energią na giełdzie jest zła i silnie korupcjogenna. Mówił o tym na antenie BIZNES24 senator Stanisław Gawłowski, który złożył poprawkę utrzymującą obowiązek sprzedaży 50 proc. energii wytworzonej poprzez giełdę do grudnia przyszłego roku.

CZYTAJ TEŻ: NIE BĘDZIE PODATKU OD ATOMU

Sejm jednak poprawkę odrzucił i tak uchwalona nowela prawa energetycznego trafi teraz do prezydenta.

Po zniesieniu obowiązku giełdowego transakcje handlowe będą w dalszym ciągu zawierane na giełdach towarowych, przy czym o skorzystaniu z tej formy obrotu będzie decydować każdy uczestnik rynku samodzielnie, stosownie do własnej strategii rynkowej.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

GIEŁDOWE OBLIGO NA ENERGIĘ ZNIESIONE

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Wyniki Banku Millennium powyżej oczekiwań na wszystkich głównych pozycjach. Siódmy największy pod względem aktywów bank w Polsce rozpoczyna sezon wyników na warszawskiej giełdzie.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że gospodarka wyraźnie hamuje i co nas czeka w tym roku rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z profesorem Witoldem Orłowskim, głównym doradcą...

GPW

– Wojna na Ukrainie powoduje, że musimy zbroić się jeszcze szybciej, dlatego w tym roku przeznaczymy 4 proc. PKB na wojsko, być może będzie...

GPW

Jutro startuje sezon wynikowy na GPW.

%d bloggers like this: