Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

GIEŁDA SZTUKI IDZIE NA GIEŁDĘ PAPIERÓW WARTOŚCIOWYCH

Desa, największy podmiot na polskim rynku dzieł sztuki złożyła prospekt w Komisji Nadzoru Finansowego w związku z planowanym debiutem giełdowym.
Jeśli dojdzie do debiutu Desa będzie pierwszym podmiotem zajmującym się obrotem działami sztuki na warszawskiej giełdzie.

GIEŁDA SZTUKI IDZIE NA GIEŁDĘ PAPIERÓW WARTOŚCIOWYCH
FOT.: Desa Unicum

Jak deklaruje Juliusz Windorbski- prezes firmy, Desa jest liderem w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, nie tylko pod względem wartości obrotów aukcji, ale także kompleksowości oferowanych klientom rozwiązań.

Jego zdaniem firmie sprzyjają nam bardzo dobre perspektywy polskiego rynku sztuki – w opinii ekspertów, oczekiwana średnia roczna stopa wzrostu (CAGR) rynku dzieł sztuk i antyków w Polsce w najbliższych latach to ponad 24%. Stąd wybór momentu na przeprowadzenie oferty publicznej.

CZYTAJ TEŻ: CD PROJEKT ZAPŁACI INWESTOROM. UGODA WS. CYBERPUNKA

Desa to największy podmiot na polskim rynku sztuki. Głównymi obszarami działalności Desy jest prowadzenie przez spółkę domu aukcyjnego oferującego pośrednictwo w sprzedaży szerokiego spektrum dzieł sztuki, antyków i przedmiotów kolekcjonerskich oraz krótko- i długoterminowe inwestowanie w dzieła sztuki oraz obiekty kolekcjonerskie.

GIEŁDA SZTUKI IDZIE NA GIEŁDĘ PAPIERÓW WARTOŚCIOWYCH

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

PRAWO

Ustawa o Sądzie Najwyższym niekonstytucyjna. To jest ta ustawa, która miała uruchomić środki z Krajowego Planu Odbudowy.

BANKI

Komisja Nadzoru Finansowego wyraziła zgodę na wypłatę przez PKO BP maksymalnie 1,6 mld zł dywidendy z zysku za rok 2022 r.

INNE

Święta tuż tuż, a ty wciąż nie wiesz, czym obdarować najbliższą osobę? Przegapiłeś Black Friday, skończyły Ci się pomysły, albo po prostu – dostajesz...

RYNKI

Polityka zdominuje pierwszą połowę tego tygodnia. Nie zabraknie jednak danych makro, jak i pierwszego od dwóch lat prawdziwego IPO na głównym rynku. Dziś o...

%d