Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

GIEŁDA SZTUKI IDZIE NA GIEŁDĘ PAPIERÓW WARTOŚCIOWYCH

Desa, największy podmiot na polskim rynku dzieł sztuki złożyła prospekt w Komisji Nadzoru Finansowego w związku z planowanym debiutem giełdowym.
Jeśli dojdzie do debiutu Desa będzie pierwszym podmiotem zajmującym się obrotem działami sztuki na warszawskiej giełdzie.

GIEŁDA SZTUKI IDZIE NA GIEŁDĘ PAPIERÓW WARTOŚCIOWYCH
FOT.: Desa Unicum

Jak deklaruje Juliusz Windorbski- prezes firmy, Desa jest liderem w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, nie tylko pod względem wartości obrotów aukcji, ale także kompleksowości oferowanych klientom rozwiązań.
Jego zdaniem firmie sprzyjają nam bardzo dobre perspektywy polskiego rynku sztuki – w opinii ekspertów, oczekiwana średnia roczna stopa wzrostu (CAGR) rynku dzieł sztuk i antyków w Polsce w najbliższych latach to ponad 24%.
Stąd wybór momentu na przeprowadzenie oferty publicznej.
Desa to największy podmiot na polskim rynku sztuki. Głównymi obszarami działalności Desy jest prowadzenie przez spółkę domu aukcyjnego oferującego pośrednictwo w sprzedaży szerokiego spektrum dzieł sztuki, antyków i przedmiotów kolekcjonerskich oraz krótko- i długoterminowe inwestowanie w dzieła sztuki oraz obiekty kolekcjonerskie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Aż 20 proc. w tym tygodniu stracili posiadacze akcji CCC. Kurs największego detalisty obuwniczego w Polsce - do CCC należy prawie 1/5 rynku -...

GPW

Kurs akcji producenta gier Hydra Games spadł na otwarciu w piątkowym debiucie na NewConnect o 46 proc. do 81 zł.To już drugie podejście tego...

GPW

Jutro na rynku NewConnect zadebiutuje kolejna gamingowa spółka - Hydra Games. To już drugie podejście tego producenta gier do rynku giełdowego.

RYNKI

Polska Grupa Energetyczna planuje mega emisję akcji z której chce pozyskać aż 3 mld zł. Pozyskane pieniądze maja iść na m.in. na dekarbonizację oraz...