Connect with us

Hi, what are you looking for?

GPW

GETIN SPRZEDAJE ZAGRANICZNE AKTYWA

Polski bank wycofuje się z zagranicznych aktywów. Getin Holding w górę po informacji, że spółka dostała zgodę na sprzedaż swojej rumuńskiej spółki zależnej.

Nabywcą Idea Banku Rumunia będzie Banca Transilvania. Bank Centralny Rumunii wydał właśnie zgodę na tę transakcję. Getin Holding za sprzedaż Idea Banku w Rumunii otrzyma 43 miliony euro.

Na początku kwietnia Getin Holding sfinalizował sprzedaż aktywów Idea Banku działającego na Białorusi. Wartość transakcji wyniosła 76 mln zł. Decyzja była spowodowana niestabilną sytuacją polityczną na terenie kraju co wiązało się z sporym ryzykiem utraty aktywów banku.

Bank sukcesywnie realizuje od kilku kwartałów strategia wycofania aktywów zagranicznych ma służyć zwiększeniu płynności finansowej, redukcji zadłużenia oraz akumulację kapitału. Polepszenie wyników finansowych mogliśmy zauważyć po ostatnim raporcie półrocznym, które Getin Holding zaprezentował. W ostatnim półroczu kurs akcji wzrósł o 95%.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące bilansu handlowego i Polska po pierwszych 7 miesiącach 2021 roku ma dodatnie saldo, które ukształtowało się na poziomie...

RYNKI

Komisja Europejska wyemitowała po raz czwarty obligacje na sfinansowanie Funduszu Odbudowy i Odporności. W ten sposób pozyskała 9 miliardów euro.

OTOCZENIE MAKRO

Sierpniowa sprzedaż detaliczna państwa środka znowu mocno rozczarowała.

GPW

Jeden z największych Polskich producentów taboru kolejowego w pierwszym półroczu 2021 roku bez sukcesów, ponieważ wyniki są lekko gorsze niż przed rokiem.