Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

GETIN SPRZEDAJE BANK W RUMUNII

Polski bank wycofuje się z zagranicznych aktywów. Getin Holding w górę po informacji, że spółka dostała zgodę na sprzedaż swojej rumuńskiej spółki zależnej.

GETIN SPRZEDAJE BANK W RUMUNII

Nabywcą Idea Banku Rumunia będzie Banca Transilvania. Bank Centralny Rumunii wydał właśnie zgodę na tę transakcję. Getin Holding za sprzedaż Idea Banku w Rumunii otrzyma 43 miliony euro.

Na początku kwietnia Getin Holding sfinalizował sprzedaż aktywów Idea Banku działającego na Białorusi. Wartość transakcji wyniosła 76 mln zł. Decyzja była spowodowana niestabilną sytuacją polityczną na terenie kraju co wiązało się z sporym ryzykiem utraty aktywów banku.

Bank sukcesywnie realizuje od kilku kwartałów strategia wycofania aktywów zagranicznych ma służyć zwiększeniu płynności finansowej, redukcji zadłużenia oraz akumulację kapitału. Polepszenie wyników finansowych mogliśmy zauważyć po ostatnim raporcie półrocznym, które Getin Holding zaprezentował. W ostatnim półroczu kurs akcji wzrósł o 95%.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

GETIN SPRZEDAJE BANK W RUMUNII

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Wstępne wyniki spisu ludności 2021 są tematem rozmowy Marcina Dobrowolskiego z Dominikiem Rozkrutem, prezesem Głównego Urzędu Statystycznego.

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

FINANSE OSOBISTE

O 15% wzrósł dziś kurs akcji deweloperskiej spółki Develia po informacji o wezwaniu do sprzedaży na 2/3 akcji spółki.

GPW

Pierwszy debiut na GPW, a konkretnie na alternatywnym rynku NewConnect. Road Studio rozpoczęło notowania z 27 procentową przeceną.

%d bloggers like this: