Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

GETIN NOBLE BANK: ZYSK ZAMIAST STRATY

Getin Bank pozytywnie zaskoczył inwestorów. Zysk netto w drugim kwartale wyniósł 3.5 mln zł, rynek liczył na stratę na poziomie ponad 50 mln zł. Trzeba zaznaczyć, że jest to pierwszy zysk od 2016 roku. Dzięki czemu bank dzisiaj 7% w górę.

GETIN NOBLE BANK: ZYSK ZAMIAST STRATY

In plus zaskoczył dobry wynik banku z prowizji na poziomie prawie 33 miliona złotych. Także koszty banku były niższe od oczekiwań i wyniosły: prawie 185 miliona złotych.
O połowę mniej niż szacowano Getin Bank przeznaczył na odpisy. Te wyniosły niewiele ponad 58 mln zł

Negatywnie za to zaskoczył wynik odsetkowy. Bank podał, że w 2 kwartale zarobił na odsetkach niecałe 227 mln zł i był niższy od oczekiwań.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

Liczba nowych abonentów Netfliksa w ostatnim kwartale minionego roku okazała się niższa niż oczekiwał rynek, co doprowadziło do 20 proc. przeceny akcji w handlu posesyjnym.

GPW

Mercator Medical miał w czwartym kwartale kw. 7,7 mln zł straty netto, wobec niespełna 349 mln zł zysku w poprzednim roku - szacuje spółka.

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

FINANSE OSOBISTE

O 15% wzrósł dziś kurs akcji deweloperskiej spółki Develia po informacji o wezwaniu do sprzedaży na 2/3 akcji spółki.