Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

GETBACK Z POWROTEM NA GPW

GETBACK Z POWROTEM NA GPW

GetBack z powrotem na giełdzie – tym razem, jako Capitea. GPW na wniosek KNF odwiesiła handel akcjami – bo spółka opublikowała zaległe raporty.

Przed dzisiejszym odwieszeniem po raz ostatni można było handlować akcjami GetBacku 16 kwietnia 2018 roku, w czasie, kiedy premierem był Mateusz Morawiecki, a prezydentem Andrzej Duda. I tu akurat przez ostatnie 1995 dni nic się nie zmieniło, spore zmiany zaszły za to w wycenie portfeli inwestorów posiadających papiery wartościowe wyemitowane przez GetBack.

GETBACK Z POWROTEM NA GPW

Na podstawie układu z wierzycielami GetBack – obecnie Capitea – zobowiązał się wypłacić 25 groszy za każdą złotówkę zainwestowaną w obligacje. A tych złotówek było ponad 2.5 miliarda. Dług z obligacji ma być spłacany do 2028 roku.

Skurczyła się też wartość portfeli akcyjnych. Akcje, które w szczycie – czyli we wrześniu 2017 roku kosztowały ponad 26 złotych – pół roku później, 16 kwietnia 2018 roku – dotarły do poziomu 3.75 zł. Dziś akcje handlowane są w okolicach 70 groszy.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INNE

Znamy już przebieg listopadowego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej. Wynika z niego, że rada obawia się polityki fiskalnej i regulacyjnej nowego rządu, gdyż będzie ona...

UNIA EUROPEJSKA

Jeszcze w tym miesiącu do Polski wpłynie 5 miliardów euro zaliczki z KPO- poinformowała minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

FIRMA

PGNIG skierowało notę obciążeniową do konsorcjum w skład, którego wchodzi m.in Polimex Mostostal na kwotę prawie 245 milionów złotych. Chodzi o karę umowną z...

INNE

Sebastian Skuza nowym zastępcą przewodniczącego KNF - powołał go na wniosek szefa KNF premier Mateusz Morawiecki.

%d