Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

GDZIE DWÓCH SIĘ BIJE ORLEN KORZYSTA

GDZIE DWÓCH SIĘ BIJE ORLEN KORZYSTA
The tanker in the high sea

Reuters zarzuca Orlenowi, że przewozi ropę z Arabii Saudyjskiej za pomocą tankowców, które do transportu wykorzystuje Rosja. Spółka pisze dementi.

Według agencji Reutera, Orlen w ostatnich miesiącach miał wyczarterować co najmniej 10 tankowców, które wcześniej transportowały rosyjską ropę do Azji. Statki miały zostać wykorzystane w drodze powrotnej do dostarczenia arabskiej ropy do rafinerii na Litwie i w Polsce.

Agencja powołuje się na dane LSEG Eikon z których wynika, że tankowce wynajęte przez Orlen zawijały do portów w Gdańsku i na Litwie, ale też do rosyjskich portów nad morzem Bałtyckim.

Reuter cytuje jedną z osób zaangażowaną w handel rosyjską ropą. Mówi ona, że Orlen dostał atrakcyjną ofertę frachtu ponieważ transport arabskiej ropy oznacza, że nie muszą one wracać na Bałtyk na pusto.

Orlen w wydanym oświadczeniu napisał, że informacje każdy czarterowany przez spółkę statek jest sprawdzany pod kątem łamania międzynarodowych sankcji nałożonych na rosyjską ropę.
Spółka twierdzi, że sugestie łączące ją z transportem rosyjskiej ropy uderzają w jej wizerunek.

ORLEN jest rodzimym koncernem multienergetycznym, który działa na rynkach biopaliw, gazownictwa, petrochemii, energetyki i sprzedaży detalicznej. ORLEN posiada cztery rafinerie ropy naftowej w Polsce, Czechach i Litwie oraz ponad 3 tysiące stacji paliw w Europie Środkowej. ORLEN deklaruje osiągnięcie neutralności emisyjnej do 2050 roku i rozwija nisko- i zeroemisyjne źródła energii elektrycznej.

GDZIE DWÓCH SIĘ BIJE ORLEN KORZYSTA

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Po zakończeniu dzisiejszej sesji, swoimi wynikami podzielił się obuwniczy gigant z Polkowic.

UNIA EUROPEJSKA

Komisja Europejska uważa, że blokowanie przez polskich transportowców polsko-ukraińskiej granicy jest nie do zaakceptowania i grozi Polsce postawieniem przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

KREDYTY

Już 8 stycznia Bank gospodarstwa Krajowego może ogłosić koniec środków na program bezpieczny kredyt na 2%. Jak ocenia prezes PKO Banku Hipotecznego Katarzyna Kurkowska-Szczechowicz-...

USA

Amerykańska gospodarka ma się jeszcze lepiej niż przewidywał rynek. W 3 kwartale tego roku PKB tego kraju w ujęciu annualizowanym wzrosło aż o 5.2%.

%d bloggers like this: