Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNE

GDDKIA PODPISZE ANEKSY PODNOSZĄCE LIMIT WALORYZACJI KONTRAKTÓW DO 10%

GDDKiA podpisze aneksy podnoszące limit waloryzacji kontraktów do 10% – poinformował urząd.

GDDKIA PODPISZE ANEKSY PODNOSZĄCE LIMIT WALORYZACJI

GDDKIA chce do końca wakacji podpisać aneksy do umów podnoszące limit waloryzacji do 10% – poinformował urząd. Plany dotyczą umów, które dotychczas miały próg waloryzacji na poziomie 5% lub nie nie był on określony.

Jak podaje urząd, zapis o 10% waloryzacji będzie dodany do wszystkich nowych umów, a aneksowania wymaga 100 umów już zawartych i realizowanych w ramach Programu Budowy Dróg Krajowych i Programu budowy 100 obwodnic.

Urząd analizuje ceny paliw, materiałów budowlanych i wynagrodzenie pracowników i na bazie tych danych aktualizowany jest wskaźnik korygujący ceny.

Urząd wyjaśnił, że pieniądze na podniesienie waloryzacji zostały zabezpieczone w maju tego roku. Limit finansowy Programu Budowy Dróg Krajowych zwiększono o 2.6 mld zł, a Programu budowy 100 obwodnic o 115 mln zł.

Początkowy budżet Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 wynosił 105 mld zł. Kolejne aktualizacje zwiększyły go aż do blisko 164 mld zł w czerwcu 2020 roku.

Natomiast Program budowy 100 obwodnic ma budżet w wysokości 28 mld zł.

CZYTAJ TEŻ: PRZEDSIĘBIORCO, NIE MUSISZ JESZCZE ZRYWAĆ KONTRAKTU. JEST SZANSA NA WALORYZACJĘ UMÓW

Wczoraj informowaliśmy, że Ministerstwo Rozwoju i Technologii ogłosiło, że przygotowuje ustawę, która pozwoli na waloryzację cen w publicznych zamówieniach na towary i usługi, aby przedsiębiorcy zachowali rentowność swoich umów.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

GDDKIA PODPISZE ANEKSY PODNOSZĄCE LIMIT WALORYZACJI KONTRAKTÓW DO 10%

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym że nastąpił trzeci z rzędu spadek rocznej dynamiki cen konsumpcyjnych i Inflacja HICP w strefie euro wyniosła osiem i pół procent rok...

USA

Amazon pobił oczekiwania rynku. Swoje wyniki za 4 kwartał opublikował również Amazon. Spółka należąca do jednego z najbogatszych ludzi na ziemi miała ponad 149...

USA

Kwartalna sprzedaż Apple najgorsza od 6 lat. Sprzedaż Apple spadła o 5% w IV kwartale zeszłego roku i jest to największy kwartalny spadek od...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Wakacje kredytowe były chyba hasłem, które najmocniej kosztowo obciążyło wyniki banków w 2022 roku. O tym rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Bożeną Graczyk,...

%d bloggers like this: