Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES I POLITYKA

GAZPROM ZAPEŁNIŁ DRUGĄ NITKĘ NORD STREAM 2

Gazprom zapełnił gazem drugą nitkę gazociągu Nord Stream i deklaruje gotowość do eksploatacji.

NORD STREAM 2

Prezes rosyjskiego koncernu Gazprom Aleksiej Miller podał, że rosyjskie podziemne magazyny gazowe są wypełnione w 83 procentach, a uzgodnione ilości gazu zagranicznym odbiorcom dostarcza bez zakłóceń.

Mimo tych deklaracji wczoraj Gazprom kolejny raz nie zarezerwował przepustowości na tranzyt surowca gazociągiem Jamał-Europa. Rosyjski koncern twierdzi, że wynika to z braku zapotrzebowania na jego paliwo.
Takie działanie winduje ceny gazu na światowych giełdach i wywołuje obawy o dostępność surowca.
W ten sposób Rosjanie chcą wymusić na zachodzie zgodę na uruchomienie najważniejszego dla nich projektu gazociągu Nord Stream 2. Wczoraj w wystąpieniu transmitowanym w rosyjskiej telewizji Władimir Putin wprost przekonywał, że uruchomienie gazociągu Nord stream 2 przyczyni się do ustabilizowania cen gazu w Europie – oświadczył w środę prezydent Rosji Władimir Putin na transmitowanym w telewizji posiedzeniu rządu.
Jednak by uruchomienie gazociągu było możliwe konieczna jest zgoda niemieckiego regulatora energetycznego. Ten zapowiedział, że nastąpi to nie wcześniej niż w drugiej połowie przyszłego roku.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).

BIZNES24 online

Chcesz widzieć ważne informacje, które publikujemy w serwisie biznes24.pl? Obserwuj nasze profile w mediach społecznościowych.


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Konsumpcja - motor wzrostu gospodarczego w Polsce - hamuje. Sprzedaż detaliczna w cenach stałych wzrosła w grudniu o 8 procent rok do roku. To...

Bez kategorii

Inwestorzy rzucili sie na akcje dzisiejszego debiutanta na rynku NewConnect, firmy One Solution. Nadwyżka popytu jest tak dyża że po godzinie handel wciąż się...

ŚWIAT

4 podwyżki stóp procentowych za oceanem prognozuje Goldman Sachs. Pierwsza miałaby nastąpić już w marcu. Powód? Przyspieszająca inflacja, która jest najwyższa od 40 lat...

ŁAD, PODATKI I PRAKTYKA

Tematem rozmowy w BIZNES24 są ulgi dla przedsiębiorców. Roman Młodkowski rozmawia z Joanną Litwińską - doradcą podatkowym w kancelarii Rödl&Partner.