Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ŚWIAT

GAZPROM NIE ZAPEŁNI MAGAZYNÓW W EUROPIE?

Szantaż gazowy jednak możliwy?
Rosyjski koncern Gazprom nie zarezerwował przepustowości w grudniu na tranzyt gazu przez Polskę przez rurociąg Jamał-Europa podał dziennik „Kommiersant”, powołując się na wyniki aukcji.

KONTRAKTY NA GAZ 2022
Kontrakty na gaz w 2022 roku

Według rosyjskiego dziennika polski operator Gaz-System oferował na aukcji około 89 mln m sześciennych gazu na dobę w punkcie wejścia Kondratki przy granicy polsko-białoruskiej.Jednak Gazprom nie zarezerwował tej przepustowości.

Rezygnacja Gazpromu z zarezerwowania przepustowości na tranzyt gazu przez Polskę według gazety nie tylko podniosła ceny surowca na rynkach europejskich uniemożliwi szybsze zapełnianie surowcem podziemnych magazynów gazu w Europie.

Jeszcze w piątek szef Gazpromu – twierdził, że wdraża plan tłoczenia gazu do magazynów położonych na terenie Unii Europejskiej.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

GAZPROM NIE ZAPEŁNI MAGAZYNÓW W EUROPIE?

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

Zdaniem polskiego rządu Komisja Europejska nie może pomagać Rosji w omijaniu sankcji. Chodzi o wytyczne KE budzącą kontrowersje interpretację tego, w jaki sposób kraje...

POLSKA

Rosja wstrzymała dostawy gazu do Polski w ramach kontraktu jamalskiego. Wszystko dlatego, że wbrew żądaniom Rosji Polska - a konkretnie zajmująca się odbiorem rosyjskiego...

ŚWIAT

Europejskie kraje nie zamierzają płacić rublami za rosyjski gaz i przygotowują się do wstrzymania importu tego surowca z Rosji.

ŚWIAT

Ministrowie energetyki państw grupy G7, czyli najbardziej uprzemysłowionych krajów na świecie jednogłośnie odrzucili żądanie prezydenta Rosji Władimira Putina, aby kontrakty na gaz ziemny były...

%d bloggers like this: