Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

CENY

GAZ DROŻEJE DO 183 EUR/MWH

Do ponad 181 euro za megawatogodzinę rosną ceny holenderskiego gazu na giełdzie TTF w kontraktach na sierpień. To skutek zapowiedzi, że od jutra od godziny 6 rano jeszcze mniej gazu popłynie gazociągiem nord stream 1 do Europy. Gazprom poinformował, że wstrzymuje pracę kolejnej turbiny, ze względu na jej konserwację i ograniczy w ten sposób przesył surowca do maksymalnie 20 procent dostaw. Rosjanie tłumaczą, że turbina wymaga prac konserwacyjnych.

GAZ DROŻEJE DO 183 EUR/MWH

Wcześniej – Rosjanie ograniczyli przesył gazu Nord Stream 1 do 40 procent.
Gazprom tłumaczy swoje działania brakiem dostępności turbin i nie podaje terminu, w którym możliwy byłby powrót do 100% przesyłu.

GAZPROM ZNÓW PRZYKRĘCA GAZ W NS1

Przedstawiciele niemieckiego resortu gospodarki uważają z kolei że nie ma obiektywnych przyczyn technicznych, które zmuszałyby Gazprom do cięcia dostaw błękitnego surowca. Przedstawiciele niemieckiego rządu potwierdzają, że sytuacja jest poważna i przygotowują się na scenariusz, który zakłada niedobory surowca i czasowe wyłączenia lub ograniczenia dostaw dla przemysłu. Jak zapewniał wczoraj niemiecki minister gospodarki – gospodarstwa domowe i infrastruktura krytyczna są w tej chwili najważniejsze.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

CENY

Tona węgla w Holandii kosztuje znacznie mniej niż w Polsce.

CENY

Rafineryjna marża Orlenu znowu rośnie.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy obniżka zapowiadana przez rząd pomoże piekarniom rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Grzegorzem Putką, prezesem zarządu Piekarni Putka.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O zmianach na rynku nieruchomości rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Marcinem Jańczukiem analitykiem MetroHouse.

%d bloggers like this: