Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FINANSE OSOBISTE

GAZ DLA DOMÓW DROŻEJE. W CIĄGU ROKU O 1/5 W GÓRĘ

Gaz dla gospodarstw domowych znów w górę. Urząd Regulacji Energetyki zgodził się na trzecią w tym roku podwyżkę taryf PGNiG. Wejdzie w życie za dwa tygodnie.

Dlaczego gaz tak drożeje
FOT.: Kwon Junho / Unsplash

Październikowa podwyżka wyniesie 7.4% – ale policzyliśmy dla Państwa jak cena gazu zmieni się od października do października. Tę sprzed roku przyjęliśmy jako cenę bazową. W grudniu URE dał nieco odetchnąć konsumentom obniżając taryfy o 4.5%. Później jednak godził się na kolejne podwyżki proponowane w PGNIG – pierwsza weszła w życie w kwietniu, kolejna w sierpniu. Razem z zatwierdzoną dziś daje to wzrost cen gazu rok do roku o ponad 1/5.

GAZ DLA DOMÓW DROŻEJE
GAZ DLA DOMÓW DROŻEJE

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Ceny drewna 2022? Branża obawia się powtórki z 2021 roku Ceny tarcicy już rosną – mówi w BIZNES24 Rafał Szefler, dyrektor Polskiej Izby Gospodarczej...

CENY

Gazprom wezwał Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo do arbitrażu. Rosyjska spółka chce zmiany ceny gazu w kontrakcie jamalskim. PGNIG nie widzi do tego podstaw.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Podwyżki cen w Polsce to główny temat rozmowy Romana Młodkowskiego z Andrzejem Kubisiakiem, wicedyrektorem Polskiego Instytutu Ekonomicznego.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Dlaczego gaz tak drożeje, skoro PGNiG kupuje większość według długoterminowego kontraktu jamalskiego – pyta w BIZNES24 prof. Grażyna Ancyparowicz, członkini Rady Polityki Pieniężnej, zszokowana...