Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES24

ŚWIAT

G7 NIE CHCE PŁACIĆ W RUBLACH ZA GAZ

Ministrowie energetyki państw grupy G7, czyli najbardziej uprzemysłowionych krajów na świecie jednogłośnie odrzucili żądanie prezydenta Rosji Władimira Putina, aby kontrakty na gaz ziemny były opłacane w rublach.

G7 NIE CHCE PŁACIĆ W RUBLACH ZA GAZ

Zdaniem niemieckiego ministra gospodarki Roberta Habecka, żądanie Kremla to jednostronne i wyraźne naruszenie umów”. Płatność w rublach jest nie do przyjęcia i apelujemy do firm, aby nie spełniały żądania Putina.
W ubiegłym tygodniu prezydent Rosji nakazał swojemu rządowi, Gazpromowi i bankowi centralnemu przygotowanie do 31 marca wszystkich dokumentów niezbędnych do przejścia na płatności w rublach.

Rosyjskie żądanie aby „wrogie państwa” dokonywały płatności za gaz ziemny w rublach, zmusiłby europejskie firmy do bezpośredniego wsparcia rosyjskiej waluty po tym, jak została ona osłabiona sankcjami nałożonymi na rosyjską gospodarkę po inwazji Moskwy na Ukrainę.

G7 NIE CHCE PŁACIĆ W RUBLACH ZA GAZ

Po decyzji podjętej przez ministrów G7, rosyjski deputowany Iwan Abramow miał zagrozić wstrzymaniem dostaw gazu, o czym poinformowała rosyjska państwowa agencja informacyjna Ria. Abramow jest członkiem rosyjskiego Komitetu Ekonomicznego.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co się dzieje na Dalekim Wschodzie wśród największych sojuszników Władimira Putina rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Bartoszem Ziółkiem, prezesem Amber Global...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O strategicznym dla bezpieczeństwa rurociągu Baltic Pipe rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z profesorem Jerzym Buzkiem, byłym premierem, byłym przewodniczącym Parlamentu Europejskiego, a obecnie...

POLSKA

Dziś symbolicznie uruchomiono przesył gazu przez gazociąg Baltic Pipe. Od 1 października br. popłynie nim do Polski gaz ze złóż na Norweskim Szelfie Kontynentalnym.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jak drastycznie skoczyły ceny energii dla miast na przyszły rok, rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Piotrem Grzymowiczem, prezydentem Olsztyna.

Copyright © 2021-2022 BIZNES24 sp. z o.o.

%d bloggers like this: