Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES24

ŚWIAT

G7 NIE BĘDZIE KUPOWAĆ ROPY PO CENIE DYKTOWANEJ PRZEZ ROSJĘ

Ministrowie finansów państw G7 zdecydowali o nałożeniu limitu cenowego na zakup rosyjskiej ropy przez firmy z krajów grupy. W odpowiedzi Kreml zagroził, że Rosja przestanie sprzedawać ropę do krajów, które wspierają limity cen.

G7
TELEKONFERENCJA PRZYWÓDCÓW G7/ ARCHIWUM

G7, czyli USA, Kanada, Japona, Wielkaj Brytania, Niemcy, Francja i Włochy, chcą ograniczyć strumień pieniędzy płynący do rosyjskiego budżetu. Tylko w lipcu ze sprzedaży ropy do kasy Kremla wpłynęło 19 miliardów dolarów.

Jedną z opcji, którą mogłaby przyjąć G7, byłoby zakazanie firmom z krajów grupy ubezpieczania lub finansowania transportów ropy, jeśli kupujący płaciliby powyżej określonej ceny.

Od początku lipca ceny ropy spadły o około 18% w związku ze spodziewaną recesją, ale nadal są o około 20% wyższe niż przed rokiem.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

G7 NIE BĘDZIE KUPOWAĆ ROPY PO CENIE DYKTOWANEJ PRZEZ ROSJĘ

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co się dzieje na Dalekim Wschodzie wśród największych sojuszników Władimira Putina rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Bartoszem Ziółkiem, prezesem Amber Global...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co może oznaczać ogłoszenie mobilizcji w Rosji rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Janem Piekło, byłym ambasadorem Polski w Ukrainie.

CENY

Na rynku paliw, po porannych wzrostach, widać dziś było wyraźną przecenę. Na inwestorów w Europie działają między innymi wysokie ceny gazu i energii elektrycznej,...

BIZNES I POLITYKA

Orlen chce przejąć rosyjską rafinerię. Niemiecki rząd federalny przystąpił do przejmowania aktywów Rosnieftu na terenie Niemiec. Jednym z jej kluczowych elementów jest rafineria w...

Copyright © 2021-2022 BIZNES24 sp. z o.o.

%d bloggers like this: