Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNE

G7 NIE BĘDZIE KUPOWAĆ ROPY PO CENIE DYKTOWANEJ PRZEZ ROSJĘ

Ministrowie finansów państw G7 zdecydowali o nałożeniu limitu cenowego na zakup rosyjskiej ropy przez firmy z krajów grupy. W odpowiedzi Kreml zagroził, że Rosja przestanie sprzedawać ropę do krajów, które wspierają limity cen.

G7
TELEKONFERENCJA PRZYWÓDCÓW G7/ ARCHIWUM

G7, czyli USA, Kanada, Japona, Wielkaj Brytania, Niemcy, Francja i Włochy, chcą ograniczyć strumień pieniędzy płynący do rosyjskiego budżetu. Tylko w lipcu ze sprzedaży ropy do kasy Kremla wpłynęło 19 miliardów dolarów.

Jedną z opcji, którą mogłaby przyjąć G7, byłoby zakazanie firmom z krajów grupy ubezpieczania lub finansowania transportów ropy, jeśli kupujący płaciliby powyżej określonej ceny.

Od początku lipca ceny ropy spadły o około 18% w związku ze spodziewaną recesją, ale nadal są o około 20% wyższe niż przed rokiem.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

G7 NIE BĘDZIE KUPOWAĆ ROPY PO CENIE DYKTOWANEJ PRZEZ ROSJĘ

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że od początku roku widzimy już systematyczne obniżki cen gazu i czy firmy najgorsze mają już za sobą, rozmawiała Natalia Gorzelnik z...

EUROPA

Akcje producenta Leopardów prawie najdroższe w historii. Kurs reaguje na oczekiwania, że Niemcy zgodzą się na reeksport czołgów, co da koncernowi Rheinmetall dodatkowe zamówienia.

FIRMA

Indie rozważają przystąpienie do europejskiej ceny maksymalnej na rosyjską ropę – twierdzi gazeta India Telegraph powołując się na źródła w rządzie. Nie jest jasne,...

SUROWCE

Agencja Bloomberg twierdzi, że Rosja sprzedaje ropę za pół ceny.

%d bloggers like this: