Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

FUNDUSZE LICYTUJĄ SIĘ Z KERVAN O ZPC OTMUCHÓW. KURS O 1/4 W GÓRĘ

Turecki producent słodyczy Kervan Gida nie przejmie wszystkich akcji ZPC Otmuchów. Przynajmniej na razie.

Polskie fundusze emerytalne, które posiadają ponad 24,6 proc. akcji Otmuchowa ogłosiły że nie odpowiedzą na ogłoszone we wrześniu przez Kervan wezwanie na 100 proc. akcji ZPC Otmuchów. Turecki inwestor chciał zapłacić 3 zł 63 grosze za akcję – co określa wartośc całej spółki na 93 miliony złotych. Ale OFE PZU Złota Jesień, OFE PKO Bankowy, OFE Pocztyliona Arka i OFE MetLife uznały, że spółka jest warta 140 milionów złotych i oczekują 5.5 złotego za akcję. Po ogłoszeniu przez fundusze, że nie zamierzają odpowiadać na wezwanie kurs spółki skoczył o 1/4 do 4 zł i 60 groszy za akcję.


Turecka firma ma teraz do wyboru – albo podnieść cenę w wezwaniu, albo zadowolić się 63 procentami akcji, które Kervan przejął od Xarus Holdings.
Kervan Gida ogłaszając wezwanie zapewniało, że inwestycję w Polsce traktuje strategicznie i nie zamierza zmieniać zasadniczo profilu działalności spółki ani lokalizacji produkcji. A zlokalizowana na Dolnym Śląsku spółka ma stać się jej centrum europejskiej ekspansji.

ZPC Otmuchów to jeden z największych polskich producentów słodyczy, w tym przede wszystkim cukierków czekoladowych i chałwy. Spółka ma dwie duże marki – Odra, oraz Freeyu. Jest również dużym producentem produktów sprzedawanych w sieciach handlowych pod markami własnymi detalistów.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Kolejny spadkowy debiut na warszawskim parkiecie. Kurs akcji producenta gier Asmodev spadł na otwarciu w pierwszym dniu notowań na rynku NewConnect o 33%.

Bez kategorii

WIG20 zaliczył w piątek największy jednosesyjny spadek od 23 marca 2020 roku - gdy w Polsce rozpoczynała się pandemia. WIG spadł najmocniej od 28...

GPW

Powiązana Georgem Sorosem holenderska spółka Pluralis prawdopodobnie kupi od spółki KCI 40% akcji Gremi Media, wydawcy Rzeczpospolitej i Parkietu.

GPW

Getin Holding planuje obniżenie kapitału zakładowego i zakłada, że w wyniku tej operacji jesienią 2022 roku do akcjonariuszy spółki trafi blisko 190 mln zł....