Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

RYNKI

FT: ZŁY SYGNAŁ DLA AKCJI Z RYNKU OBLIGACJI

Wartość światowych obligacji o rentowności niższej od zera przekroczyła już 16 biliona dolarów – najwięcej od ubiegłego roku. To zły sygnał dla rynków akcji – ostrzega dziś Financial Times.

GPW
SIEDZIBA GPW W WARSZAWIE / FOT.: BIZNES24

Rentowność japońskich dziesięcioletnich obligacji spadła poniżej zera po raz pierwszy od grudnia. Rentowność niemieckich dziesięciolatek wynosi już minus pół procent. Poniżej zera spadła także rentowność niemieckich obligacji 30-letnich. To oznacza, że wszystkie obligacje benchmarkowe dla państw strefy euro mają ujemne rentowności. Ujemna rentowność oznacza, że inwestor, który posiada obligację od jej emisji do wykupu – dostanie mniej pieniędzy, niż wydał na zakup.

Mniej, ale niewiele mniej. W przypadku akcji strata może być potężna. Dlatego – zdaniem FT – zwrot funduszy w kierunku obligacji to zła prognoza dla rynku akcji. Oznacza bowiem że fundusze – niezależnie od tego co pisaliby i mówili w swoich rekomendacjach – spodziewają się przeceny akcji.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

FT: ZŁY SYGNAŁ DLA AKCJI Z RYNKU OBLIGACJI

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O polskim PKB w tym roku i w roku poprzednim rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Magdaleną Rzeczkowską, Minister Finansów.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co oznacza dla pokrzywdzonych w aferze GetBack złożenie przez syndyka masy upadłościowej wniosku o wznowienie postępowania układowego GetBacku sprzed 4 lat rozmawiał...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O inwestycjach, które mogą zapewnić dużą stopę zwrotu w 2023 r. rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Rafałem Zaorskim z BigShortBet$.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że w ubiegłym roku obligacje Skarbu Państwa okazały się być prawdziwym sukcesem rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Arkadiuszem Trzciołkiem, strategiem rynku...

%d bloggers like this: