Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

RYNKI

FT: ZŁY SYGNAŁ DLA AKCJI Z RYNKU OBLIGACJI

Wartość światowych obligacji o rentowności niższej od zera przekroczyła już 16 biliona dolarów – najwięcej od ubiegłego roku. To zły sygnał dla rynków akcji – ostrzega dziś Financial Times.

GPW
SIEDZIBA GPW W WARSZAWIE / FOT.: BIZNES24

Rentowność japońskich dziesięcioletnich obligacji spadła poniżej zera po raz pierwszy od grudnia. Rentowność niemieckich dziesięciolatek wynosi już minus pół procent. Poniżej zera spadła także rentowność niemieckich obligacji 30-letnich. To oznacza, że wszystkie obligacje benchmarkowe dla państw strefy euro mają ujemne rentowności. Ujemna rentowność oznacza, że inwestor, który posiada obligację od jej emisji do wykupu – dostanie mniej pieniędzy, niż wydał na zakup.

Mniej, ale niewiele mniej. W przypadku akcji strata może być potężna. Dlatego – zdaniem FT – zwrot funduszy w kierunku obligacji to zła prognoza dla rynku akcji. Oznacza bowiem że fundusze – niezależnie od tego co pisaliby i mówili w swoich rekomendacjach – spodziewają się przeceny akcji.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

FT: ZŁY SYGNAŁ DLA AKCJI Z RYNKU OBLIGACJI

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

BIZNES I POLITYKA

Rosja spłaciła odsetki od swojego długu - i to w dolarach. Bank JP Morgan potwierdził, że na jego konta wpłynęło 117 milionów dolarów. Ale...

BIZNES I POLITYKA

Rosja chce spłacać dolarowe obligacje rublami. W niedzielę minął termin wykupu obligacji przez Rosnieft, w poniedziałek obligacje za 1.3 miliarda dolarów powinien wykupić Gazprom.

FINANSE OSOBISTE

Frank najdroższy w historii, euro prawie najdroższe. Złoty ofiarą ataku Rosji na Ukrainę - mimo prób obrony polskiej waluty przez NBP i Ministerstwo Finansów.

RYNKI

Na rynki finansowe napłynęły informacje przekazane przez Ministra Finansów Ukrainy, Serhiya Marchenko, który zapewnił, że system finansowy działa bez zakłóceń i że wciąż można...

%d bloggers like this: