Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

NIERUCHOMOŚCI

FT: SPIRALA CEN NIERUCHOMOŚCI W USA

Czegoś takiego jeszcze nie widziano – pisze dziś o amerykańskim rynku nieruchomości Financial Times. Dziennik ostrzega, że z powodu skokowego wzrostu cen – mieszkańców USA czeka największy od 30 lat wzrost kosztów utrzymania.

USA
FOT.: Ravi Patel/Unsplash

Financial Times podaje przykład miejscowości Columbus w Ohio, która zdaniem dziennikarzy dobrze obrazuje stan rynku nieruchomości w całych stanach. Czas jaki zwykle mijał w Columbus od wystawienia domu na sprzedaż do transakcji to 100 dni. Obecnie – zaledwie 10 dni. Tempo rzadko spotykane nawet w przypadku np. samochodów. Dziś to nabywcy, a nie sprzedawcy nieruchomości konkurują na rynku – czego efektem jest prawie 15-stoprocentowy wzrost cen w ujęciu rocznym, wyliczony przez Case-Schiller.
Zdaniem Financial Times spirala cen nieruchomości niepokoi amerykańskich regulatorów, którzy obawiają się, że będzie to mocny cios dla gospodarstw domowych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

Przewodniczący amerykańskiej rezerwy federalnej Jerome Powell potwierdził, że Fed nie zawaha się podnosić stóp, dopóki inflacja nie spadnie.

ŚWIAT

Inflacja CPI w kwietniu w USA wyniosła 8,3% i jest o 0,2 punktu procentowego wyższa od prognoz rynkowych.

ŚWIAT

Dziś o godzinie 14.30 poznamy kwietniowe dane dotyczące inflacji konsumenckiej w USA. Według prognoz wyniesie ona do 8,1% rok do roku.

ŚWIAT

Ustawa Lend-Lease ułatwiająca wysyłanie sprzętu wojskowego i uzbrojenia do Ukrainy i państw z flanki wschodniej została podpisana przez Prezydenta USA Joe Bidena. Przepisy opierają...

%d bloggers like this: