Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

NIERUCHOMOŚCI

FT: SPIRALA CEN NIERUCHOMOŚCI W USA

Czegoś takiego jeszcze nie widziano – pisze dziś o amerykańskim rynku nieruchomości Financial Times. Dziennik ostrzega, że z powodu skokowego wzrostu cen – mieszkańców USA czeka największy od 30 lat wzrost kosztów utrzymania.

USA
FOT.: Ravi Patel/Unsplash

Financial Times podaje przykład miejscowości Columbus w Ohio, która zdaniem dziennikarzy dobrze obrazuje stan rynku nieruchomości w całych stanach. Czas jaki zwykle mijał w Columbus od wystawienia domu na sprzedaż do transakcji to 100 dni. Obecnie – zaledwie 10 dni. Tempo rzadko spotykane nawet w przypadku np. samochodów. Dziś to nabywcy, a nie sprzedawcy nieruchomości konkurują na rynku – czego efektem jest prawie 15-stoprocentowy wzrost cen w ujęciu rocznym, wyliczony przez Case-Schiller.
Zdaniem Financial Times spirala cen nieruchomości niepokoi amerykańskich regulatorów, którzy obawiają się, że będzie to mocny cios dla gospodarstw domowych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Oczekiwania inflacyjne w USA są najniższe od dwóch lat - wynika z danych opublikowanych przez FED w Nowym Jorku.

USA

Dziś amerykanie próbowali sprzedać obligacje o wartości 50 mld dolarów. Tom di Galoma współkierujący nowojorską spółką BTIG powiedział MarketWatch, że aukcja poszła źle.

USA

Amerykańscy inwestorzy czekają na jutrzejsze dane o inflacji w listopadzie oraz środową decyzję Komitetu Otwartego Rynku Rezerwy Federalnej w sprawie stóp procentowych. Piątkowa sesja...

RYNKI

Polityka zdominuje pierwszą połowę tego tygodnia. Nie zabraknie jednak danych makro, jak i pierwszego od dwóch lat prawdziwego IPO na głównym rynku. Dziś o...

%d