Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

COVID

FT: PFIZER I MODERNA PODNOSZĄ CENY SZCZEPIONEK DLA UE

Pfizer i Moderna podnoszą ceny szczepionek dla Unii Europejskiej – twierdzi Financial Times powołują się na źródła zbliżone do negocjacji. Dwudawkowa szczepionka Moderny w nowym kontrakcie będzie kosztowała ok. 120 złotych, a Pfizera – 106 złotych – licząc po dzisiejszym kursie euro do złotego.

FT: PFIZER I MODERNA PODNOSZĄ CENY SZCZEPIONEK DLA UE

Nowe ceny oznaczają, że za szczepionkę Moderny Unia – czyli także Polska – zapłaci o 12% więcej, niż dotychczas, a za szczepionkę Pfizera – aż o 1/4 więcej.
Obie firmy podnoszą ceny bo… mogą. Ich preparaty oparte o mRNA okazały się o wiele skuteczniejsze, niż konkurencyjne szczepionki, w dodatku dostawy były zdecydowanie bliższe planom, niż np. dostawy szczepionek firmy Johnson&Johnson.

Zarówno Pfizer jak i Moderna planują w tym roku sprzedać szczepionki za ok. 30 mld dolarów.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

FT: PFIZER I MODERNA PODNOSZĄ CENY SZCZEPIONEK DLA UE

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wyjściu Chin z polityki zero COVID rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Bartoszem Ziółkiem, prezesem Amber Global Consulting oraz wykładowcą Szkoły Głównej Handlowej...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O uchylonych kontrowersyjnych przepisach dotyczących pośrednich transakcji rajowych rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Magdaleną Dymkowską, partnerem w Zespole Cen Transferowych w MDDP.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O Chinach, gdzie właśnie łagodzona jest polityka „zero COVID” rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z dr Andrzejem Juchniewiczem, szefem Biura Handlowego Polskiej Agencji Inwestycji...

AZJA

Przedłużające się lockdowny w Chinach doprowadziły w weekend do największych protestów społecznych od masakry na placu Tiananmen w 1989 roku.

%d bloggers like this: