Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

OTOCZENIE MAKRO

FT: NIERUCHOMOŚCI W OECD MOCNO DROŻEJĄ

Nieruchomości szybko drożeją nie tylko w Polsce. Financial Times pisze dziś, że w niemal wszystkich krajach rozwiniętych wzrost cen nieruchomości po pandemii jest najszybszy od 30 lat.

FT: NIERUCHOMOŚCI W OECD MOCNO DROŻEJĄ

W 40 przebadanych krajach tylko w 3 odnotowano spadek cen mieszkań w ubiegłej dekadzie. Rok roczny wzrost cen nieruchomości to 9.4% i jest najszybszy wzrost w historii. Ceny kształtują się na poziomie sprzed kryzysu mieszkaniowego w 2009 roku, a są one napędzane popytem na kredyty hipoteczne oprocentowane niską stopą procentową.

Dodatkowo część społeczeństwa, która ma odłożone pieniądze w postaci oszczędności nie odkłada ich na lokatach bankowych tylko lokuje pieniądze w nieruchomości. W ostatniej dekadzie Financial Times raportuje, że mieszkania urosły w cenie o ponad 20%, natomiast ceny najmu tylko o 10,5%.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

FT: NIERUCHOMOŚCI W OECD MOCNO DROŻEJĄ

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

NIERUCHOMOŚCI

Koniec gigahossy na rynku mieszkań? W styczniu klienci w Polsce złożyli aż o 1/4 mniej wniosków o kredyt hipoteczny, niż przed rokiem - podało...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Wstępne wyniki spisu ludności 2021 są tematem rozmowy Marcina Dobrowolskiego z Dominikiem Rozkrutem, prezesem Głównego Urzędu Statystycznego.

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

FINANSE OSOBISTE

O 15% wzrósł dziś kurs akcji deweloperskiej spółki Develia po informacji o wezwaniu do sprzedaży na 2/3 akcji spółki.

%d bloggers like this: