Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

OTOCZENIE MAKRO

FT: NIERUCHOMOŚCI W OECD MOCNO DROŻEJĄ

Nieruchomości szybko drożeją nie tylko w Polsce. Financial Times pisze dziś, że w niemal wszystkich krajach rozwiniętych wzrost cen nieruchomości po pandemii jest najszybszy od 30 lat.

FT: NIERUCHOMOŚCI W OECD MOCNO DROŻEJĄ

W 40 przebadanych krajach tylko w 3 odnotowano spadek cen mieszkań w ubiegłej dekadzie. Rok roczny wzrost cen nieruchomości to 9.4% i jest najszybszy wzrost w historii. Ceny kształtują się na poziomie sprzed kryzysu mieszkaniowego w 2009 roku, a są one napędzane popytem na kredyty hipoteczne oprocentowane niską stopą procentową.

Dodatkowo część społeczeństwa, która ma odłożone pieniądze w postaci oszczędności nie odkłada ich na lokatach bankowych tylko lokuje pieniądze w nieruchomości. W ostatniej dekadzie Financial Times raportuje, że mieszkania urosły w cenie o ponad 20%, natomiast ceny najmu tylko o 10,5%.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

FT: NIERUCHOMOŚCI W OECD MOCNO DROŻEJĄ

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że firmy będą mogły uwłaszczać się na gruntach i ile to będzie kosztowało rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Piotrem Grzymowiczem, prezydentem...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O sytuacji na rynku nieruchomości rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24, z Agnieszką Mikulską, ekspertką ds nieruchomości, CBRE.

ŚWIAT

Eksperci obawiają się, czy nie czeka nas Czy to będzie powtórka z kryzysu na rynku nieruchomości sprzed 14 lat. Sprzedaż domów W USA spada...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym sytuacji na ryku developerskim rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Tomaszem Kozakiem, członkiem zarządu firmy PROFBUD.

%d bloggers like this: