Connect with us

Hi, what are you looking for?

MAKRO

FT: BULLARD SYGNALIZUJE ZACIEŚNIENIE

Szef FED w Saint Louis Jim Bullard oświadczył w wywiadzie dla Financial Times, że jego zdaniem rynek pracy w USA jest mocniejszy, niż się wydaje.

Bullard odniósł się do paradoksu obserwowanego na amerykańskim rynku pracy. Z jednej strony liczba miejsc pracy jest nadal o 8 milionów niższa, niż przed pandemią. A z drugiej pracodawcy sygnalizują, że nie są w stanie znaleźć pracowników. Bullard stanął w tej sprawie po stronie pracodawców mówiąc, że skoro szereg innych wskaźników gospodarczych wróciło do czasów sprzed pandemii – rynek pracy jego zdaniem musi być w lepszej sytuacji, niż wskazują na to oficjalne statystyki.
Rynek odebrał słowa James’a Bullarda jako głos za rozpoczęciem zacieśniania polityki monetarnej.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

RYNKI

Dobre dane z Niemiec. W maju indeks instytutu ZEW przekroczył 84 punkty. To znacznie powyżej oczekiwań, które wyniosły niespełna 71 punktów.

RYNKI

Szyfrowany komunikator, BigShortBets ma wyrównać szanse na rynku kapitałowym - twierdzi inicjator jego powstania, Rafał Zaorski. Narzędzie budzi kontrowersje, ale może przyczynić się do rewolucyjnych zmian...

GAMING

Zaledwie 32 i pół miliona złotych wyniósł zysk netto CD Projektu w pierwszym kwartale 2021 roku. To ponad dwa razy mniej niż oczekiwali analitycy...

RYNKI

JSW nie jest zainteresowana kupnem ani nieodpłatnym przejęciem kopalń od Tauronu i innych spółek górniczych - poinformowała JSW w oświadczeniu.

Copyright © 2021 BIZNES24 sp. z o.o.