Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

RYNKI

FT: BULLARD SYGNALIZUJE ZACIEŚNIENIE

Szef FED w Saint Louis Jim Bullard oświadczył w wywiadzie dla Financial Times, że jego zdaniem rynek pracy w USA jest mocniejszy, niż się wydaje.

FT: BULLARD SYGNALIZUJE ZACIEŚNIENIE

Bullard odniósł się do paradoksu obserwowanego na amerykańskim rynku pracy. Z jednej strony liczba miejsc pracy jest nadal o 8 milionów niższa, niż przed pandemią. A z drugiej pracodawcy sygnalizują, że nie są w stanie znaleźć pracowników. Bullard stanął w tej sprawie po stronie pracodawców mówiąc, że skoro szereg innych wskaźników gospodarczych wróciło do czasów sprzed pandemii – rynek pracy jego zdaniem musi być w lepszej sytuacji, niż wskazują na to oficjalne statystyki.
Rynek odebrał słowa James’a Bullarda jako głos za rozpoczęciem zacieśniania polityki monetarnej.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

Przewodniczący amerykańskiej rezerwy federalnej Jerome Powell potwierdził, że Fed nie zawaha się podnosić stóp, dopóki inflacja nie spadnie.

ŚWIAT

A za oceanem senat zatwierdził kandydaturę Jerome'a Powella na drugą kadencję jako szefa amerykańskiej rezerwy federalnej.

ŚWIAT

Inflacja CPI w kwietniu w USA wyniosła 8,3% i jest o 0,2 punktu procentowego wyższa od prognoz rynkowych.

ŚWIAT

Dziś o godzinie 14.30 poznamy kwietniowe dane dotyczące inflacji konsumenckiej w USA. Według prognoz wyniesie ona do 8,1% rok do roku.

%d bloggers like this: