Connect with us

Hi, what are you looking for?

FX

FRANK NAJTAŃSZY OD 1 WRZEŚNIA 2020 – ZŁOTY ODROBIŁ STRATY Z II FALI PANDEMII

Maj okazał się łaskawy dla frankowiczów – w ciągu miesiąca kurs CHF/PLN spadł z okolic 4.15 zł poniżej 4.08.

Gorzej maj wspominać będą eksporterzy – złoty umocnił się wobec euro o 7 groszy.

Najmocniej złoty zyskiwał wobec amerykańskiego dolara – w końcu kwietnia dolar notowany był na poziomie o 12 groszy wyższym, niż w ostatnim dniu maja.

Rynek 31 maja był jednak dość płytki z powodu bank holiday w USA i Wielkiej Brytanii. Brak anglosaskich inwestorów powoduje, że dopiero we wtorek dowiemy się na ile trwałe były poniedziałkowe wzrosty złotego do euro i franka, oraz euro do dolara.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

RYNKI

Dobre dane z Niemiec. W maju indeks instytutu ZEW przekroczył 84 punkty. To znacznie powyżej oczekiwań, które wyniosły niespełna 71 punktów.

RYNKI

Szyfrowany komunikator, BigShortBets ma wyrównać szanse na rynku kapitałowym - twierdzi inicjator jego powstania, Rafał Zaorski. Narzędzie budzi kontrowersje, ale może przyczynić się do rewolucyjnych zmian...

GAMING

Zaledwie 32 i pół miliona złotych wyniósł zysk netto CD Projektu w pierwszym kwartale 2021 roku. To ponad dwa razy mniej niż oczekiwali analitycy...

RYNKI

JSW nie jest zainteresowana kupnem ani nieodpłatnym przejęciem kopalń od Tauronu i innych spółek górniczych - poinformowała JSW w oświadczeniu.

Copyright © 2021 BIZNES24 sp. z o.o.