Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

EUROPA

FRANCJA: 220 MLN EURO KARY DLA GOOGLE

220 mln euro kary dla Google za faworyzowanie jej własnych usług w sektorze reklamy internetowej. Taka grzywnę wymierzył amerykańskiemu koncernowi francuski urząd ds. konkurencji.

FRANCJA: 220 MLN EURO KARY DLA GOOGLE

Grzywna została nałożona w ramach postępowania ugodowego z amerykańskim gigantem ,
Google „nie zakwestionował faktów”, – poinformował w oświadczeniu urząd ds. konkurencji we Franacji.

Kara została nałożona za preferencyjne traktowanie swoich zastrzeżonych technologii oferowanym pod marką Google Ad Manager. Jak podał francuski urząd praktyki, o których mowa, są szczególnie naganne, ponieważ szkodziły konkurentom Google’a na rynku SSP czyli platform, na których wydawcy sprzedają swoje powierzchnie reklamowe raz wydawców portali i aplikacji mobilnych, w tym zwłaszcza wydawców prasy.

Poza sankcją finansową Google zaoferował zobowiązania mające na celu rozwiązanie problemów wskazanych w dochodzeniu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TECHNOLOGIA

Miliard euro zainwestuje w Finlandii Google na rozbudowę swojego głównego centrum danych

USA

O prawie 12 proc. drożeją w handlu pozasesyjnym akcje Alphabetu. Tak inwestorzy zareagowali raport wynikowy spółki za pierwszy kwartał. Właściciel Google pokazał, że w...

MOTORYZACJA

Ponad czteroprocentowym spadkiem rozpoczęły się w poniedziałek notowania Tesli. We wtorek spółka pokaże swoje wyniki za I kwartał 1014 roku. Inwestorzy spodziewają się 51...

INNE

Wolność pracowników do wyrażania swoich poglądów? To nie w Google. Alphabeth zwolnił 28. pracowników za organizowanie w biurze protestów przeciwko kontraktowi firmy z Izraelem.