Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

FORD CHCE BYĆ JAK TESLA. 5 LAT TEMU UZNALIBYŚMY TO ZA SZALEŃSTWO

Ford chce być jak Tesla. Zdanie, które jeszcze 5 lat temu brzmiałoby absurdalnie – na początku 2022 roku jest zupełnie uzasadnione.

FORD CHCE BYĆ JAK TESLA
ELEKTRYCZNY FORD MUSTANG

Agencja Bloomberga twierdzi, że Ford zamierza zainwestować dodatkowe 20 miliardów dolarów w przestawienie swojej produkcji na tory elektryczne. W sumie plany inwestycyjne Forda w tym zakresie obejmują już 50 miliardów dolarów w ciągu najbliższych 10 lat – przy kapitalizacji całej spółki na poziomie 83 miliardów dolarów.

Bloomberg twierdzi, że Ford zamierza iść w swoim technologicznym rozwoju dokładnie drogą wyznaczoną przez Teslę. A szefem całego projektu jest były top-menedżer Tesli i Apple, Doug Field, który pół roku temu objął w Fordzie posadę „Chief Advanced Technology”, czyli „szefa zaawansowanej technologii”.

Ford chce być jak Tesla – zaczyna od rekrutacji chemików i programistów

Jednym z pierwszych kroków Forda na ma być rekrutacja inżynierów, których firma nigdy dotychczas nie zatrudniała w dużej skali – czyli chemików -specjalistów od baterii, programistów, oraz ekspertów od sztucznej technologii.
Bloomberg twierdzi, powołując się na źródło w centrali Forda, że spółka rozważa wydzielenie całej swojej elektrycznej działalności do nowej spółki.

Jeszcze kilka lat temu pomysł, że produkujący 3 miliony aut rocznie Ford mógłby naśladować Teslę – która miała problem z wyprodukowaniem 10 tys. aut miesięcznie – wydawał się abstrakcją.

Jednak Tesla z producent niszowego producenta staje się potęgą, która praktycznie jako jedyny producent elektryków jest w stanie nadążyć z dostawami za rosnącym popytem. W ubiegłym roku udało jej się zbliżyć do miliona wyprodukowanych aut. A kapitalizacja rynkowa spółki wynosi obecnie 935 miliardów dolarów. To dwa razy więcej, niż Toyota, Volkswagen i General Motors, czyli trzy kolejne spółki w tym samym rankingu.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

FORD CHCE BYĆ JAK TESLA. 5 LAT TEMU UZNALIBYŚMY TO ZA SZALEŃSTWO

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

RYNKI

Rosnące ceny ropy podsycają zainteresowanie elektrycznymi samochodami co nakręca sprzedaż największego światowego producenta takich pojazdów, czyli amerykańskiej Tesli.

RYNKI

Tesla w górę o pięć procent - po zapowiedzi splitu akcji. Jeśli split się powiedzie - będzie to już druga taka operacja w ciągu...

TECHNOLOGIA

Elon Musk pozbył się kolejnych akcji Tesli - i w zamian za nie dostał miliard dolarów. Od początku listopada Musk sprzedał akcje za w...

USA

Elon Musk - jeden z największych wizjonerów współczesnej gospodarki musi zapłacić 11 mld dolarów podatku dochodowego z uwagi na sprzedaż opcji na akcje Tesli.

%d bloggers like this: