Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

FORD CHCE BYĆ JAK TESLA. 5 LAT TEMU UZNALIBYŚMY TO ZA SZALEŃSTWO

Ford chce być jak Tesla. Zdanie, które jeszcze 5 lat temu brzmiałoby absurdalnie – na początku 2022 roku jest zupełnie uzasadnione.

FORD CHCE BYĆ JAK TESLA
ELEKTRYCZNY FORD MUSTANG

Agencja Bloomberga twierdzi, że Ford zamierza zainwestować dodatkowe 20 miliardów dolarów w przestawienie swojej produkcji na tory elektryczne. W sumie plany inwestycyjne Forda w tym zakresie obejmują już 50 miliardów dolarów w ciągu najbliższych 10 lat – przy kapitalizacji całej spółki na poziomie 83 miliardów dolarów.

Bloomberg twierdzi, że Ford zamierza iść w swoim technologicznym rozwoju dokładnie drogą wyznaczoną przez Teslę. A szefem całego projektu jest były top-menedżer Tesli i Apple, Doug Field, który pół roku temu objął w Fordzie posadę „Chief Advanced Technology”, czyli „szefa zaawansowanej technologii”.

Ford chce być jak Tesla – zaczyna od rekrutacji chemików i programistów

Jednym z pierwszych kroków Forda na ma być rekrutacja inżynierów, których firma nigdy dotychczas nie zatrudniała w dużej skali – czyli chemików -specjalistów od baterii, programistów, oraz ekspertów od sztucznej technologii.
Bloomberg twierdzi, powołując się na źródło w centrali Forda, że spółka rozważa wydzielenie całej swojej elektrycznej działalności do nowej spółki.

Jeszcze kilka lat temu pomysł, że produkujący 3 miliony aut rocznie Ford mógłby naśladować Teslę – która miała problem z wyprodukowaniem 10 tys. aut miesięcznie – wydawał się abstrakcją.

Jednak Tesla z producent niszowego producenta staje się potęgą, która praktycznie jako jedyny producent elektryków jest w stanie nadążyć z dostawami za rosnącym popytem. W ubiegłym roku udało jej się zbliżyć do miliona wyprodukowanych aut. A kapitalizacja rynkowa spółki wynosi obecnie 935 miliardów dolarów. To dwa razy więcej, niż Toyota, Volkswagen i General Motors, czyli trzy kolejne spółki w tym samym rankingu.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

FORD CHCE BYĆ JAK TESLA. 5 LAT TEMU UZNALIBYŚMY TO ZA SZALEŃSTWO

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

AZJA

Producenci samochodów obawiają się kolejnych blokad covidowych w Chinach.

ŚWIAT

Superkomputer Tesli pozbawił prądu całe miasto Palo Alto w Kaliforni.

ŚWIAT

Elon Musk sprzedał akcje Tesli mimo wcześniejszych deklaracji, że tego nie zrobi.

UE

Nawet najlepszym biznesmenom zdarzają się błędy w zarządzaniu. Przekonał się o tym miliarder Elon Musk, który musiał zamknąć na 2 tygodnie megafabrykę Tesli w...

%d bloggers like this: