Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

OTOCZENIE MAKRO

FITCH: DOBRA OCENA POLSKIEJ GOSPODARKI

Agencja Fitch utrzymała rating Polski w walucie obcej na poziomie A- z perspektywą stabilną. Podwyższyła także prognozę wzrostu gospodarczego Polski na ten rok do 5,2 procent z ponad 4 procent.

FITCH: DOBRA OCENA POLSKIEJ GOSPODARKI

Fitch zakłada też, że w przyszłym roku średnioroczna inflacja w Polsce nie przekroczy 4 procent. Agencja w swojej analizie zwraca
uwagę na ryzyka związane z przejrzystością finansów publicznych i stosowania przez rząd fiskalnych instrumentów do walki z pandemią.

Fitch nie uwzględnił w swoich prognozach Polskiego Ładu i jego wpływu na gospodarkę. W ocenie agencji wejście w życie programu jest niepewne. Agencja spodziewa się też dalszych napiętych stosunków z Unią Europejską w zagadnieniach związanych z praworządnością i niezależnością mediów.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).

BIZNES24 online

Chcesz widzieć ważne informacje, które publikujemy w serwisie biznes24.pl? Obserwuj nasze profile w mediach społecznościowych.


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

FINANSE OSOBISTE

O 15% wzrósł dziś kurs akcji deweloperskiej spółki Develia po informacji o wezwaniu do sprzedaży na 2/3 akcji spółki.

GPW

Pierwszy debiut na GPW, a konkretnie na alternatywnym rynku NewConnect. Road Studio rozpoczęło notowania z 27 procentową przeceną.

GPW

Potwierdziły się doniesienia mediów o tym, że węgierski MOL odkupi od Orlenu część stacji Lotosu po fuzji obu firm, a naftowy koncern Saudi Aramco...