Connect with us

Hi, what are you looking for?

OTOCZENIE MAKRO

FITCH: DOBRA OCENA POLSKIEJ GOSPODARKI

Agencja Fitch utrzymała rating Polski w walucie obcej na poziomie A- z perspektywą stabilną. Podwyższyła także prognozę wzrostu gospodarczego Polski na ten rok do 5,2 procent z ponad 4 procent.

Fitch zakłada też, że w przyszłym roku średnioroczna inflacja w Polsce nie przekroczy 4 procent. Agencja w swojej analizie zwraca
uwagę na ryzyka związane z przejrzystością finansów publicznych i stosowania przez rząd fiskalnych instrumentów do walki z pandemią.

Fitch nie uwzględnił w swoich prognozach Polskiego Ładu i jego wpływu na gospodarkę. W ocenie agencji wejście w życie programu jest niepewne. Agencja spodziewa się też dalszych napiętych stosunków z Unią Europejską w zagadnieniach związanych z praworządnością i niezależnością mediów.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące bilansu handlowego i Polska po pierwszych 7 miesiącach 2021 roku ma dodatnie saldo, które ukształtowało się na poziomie...

KOMISJA EUROPEJSKA

Komisja Europejska wyemitowała po raz czwarty obligacje na sfinansowanie Funduszu Odbudowy i Odporności. W ten sposób pozyskała 9 miliardów euro.

OTOCZENIE MAKRO

Sierpniowa sprzedaż detaliczna państwa środka znowu mocno rozczarowała.

FINANSE

Jeden z największych Polskich producentów taboru kolejowego w pierwszym półroczu 2021 roku bez sukcesów, ponieważ wyniki są lekko gorsze niż przed rokiem.