Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

PODATKI

FISKUS SIĘ DOWIE CO SPRZEDAJESZ W SIECI

Sprzedają Państwo od czasu do czasu w internecie, np. książki z piwnicy czy inne używane towary? Proszę uważać na fiskusa!

DYWIDENDA VERCOMU

Sejm przyjął ustawę wdrażającej dyrektywę DAC7, która reguluje kwestię raportowania handlu w internecie. Nowe przepisy mają wejść w życie już 1 lipca.

Dyrektywa DAC7, nakłada na operatorów platform cyfrowych obowiązek gromadzenia i przekazywania administracji podatkowej informacji o sprzedawcach, którzy dokonali transakcji za pośrednictwem tych platform.

Zgodnie z ustawą Raportowaniu mają podlegać sprzedawcy, którzy w okresie 12 miesięcy przekroczyli na danej platformie limit 30 transakcji sprzedaży towarów lub
limit kwoty uzyskanego wynagrodzenia o równowartości 2 tys. euro.

Za ustawą głosowało 236 posłów, przeciw było 192, nikt się nie wstrzymał.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INFLACJA

Inflacja CPI we Włoszech 3 miesiąc ustabilizowana. W czerwcu wyniosła 0.8% – podał włoski urząd statystyczny. To ważna informacja z 3 największej gospodarki strefy...

GOSPODARKA

W maju nastąpił spadek polskiego eksportu we wszystkich kategoriach, najmocniej, środków transportu - podał Narodowy Bank Polski.

USA

Akcje Trump Media rosły momentami nawet o ponad 50% w handlu przedsesyjnym, kilkadziesiąt godzin po próbie zamachu na byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Po starcie...

USA

Do rekordu wszechczasów doleciał kurs akcji Goldman Sachs w handlu przedsesyjnym. Wszystko za sprawą rewelacyjnych wyników jakie podał bank za drugi kwartał tego roku.