Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GOSPODARKA

FISKUS NA MINUS

Fiskus na minus, oddaje co zabrał.

FISKUS NA MINUS

W marcu saldo budżetu państwa z tytułu podatku dochodowego pierwszy raz w historii było na minusie. Fiskus więcej pieniędzy zwrócił Polakom, niż od nich otrzymał w ramach rozliczenia PIT.

Ja zauważyli analitycy banku Pekao SA państwo po raz pierwszy w swojej historii miało ujemne dochody z PIT. Dokładnie minus 2,9 mld zł. Wynika to z faktu, że w ubiegłym miesiącu skarbówka więcej tego podatku zwróciła (z deklaracji za 2022) niż ściągnęła.

CZYTAJ TEŻ: NOWE OBOWIĄZKI WŁAŚCICIELI MIESZKAŃ

To głównie efekt wprowadzonej w ubiegłym roku reformy podatkowej. Po chaosie związanym ze wprowadzeniem Polskiego Ładu rząd zdecydował się wprowadzić łatkę 2.0 do reformy podatkowej, którą nazwał “Niskimi Podatkami”. Obniżenie stawki podatku dochodowego z ówczesnych 17 proc. na 12 proc., skutkuje aktualnie olbrzymimi zwrotami, którymi chwali się rząd, jakby zapominając, że wcześniej ten podatek już pobrał.

FISKUS NA MINUS

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell skrytykował dzisiaj oczekiwania rynku, który spodziewa się przyszłych agresywnych obniżek stóp procentowych. Rynek zareagował na to zupełnie odwrotnie niż...

KRYPTO

Schodzimy na ziemie,a konkretniej na murawę. Portugalczyk Cristiano Ronaldo, jeden z najbardziej znanych piłkarzy świata został pozwany za promocję giełdy kryptowalut Binance.

ZUS

"Przedsiębiorcze matki" będą miały problem ze zdobyciem wyższego zasiłku macierzyńskiego – otwierając działalność gospodarczą. >> Najnowsze orzeczenie Sądu Najwyższego – może być jednak kłopotem...

NBP

Prawo i Sprawiedliwość murem za prezesem Narodowego Banku Polskiego, Adamem Glapińskim.

%d bloggers like this: