Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

FIRMY ENERGOCHŁONNE DOSTANĄ 785 MLN ZŁ

Firmy energochłonne otrzymają rekompensaty w wysokości 785 milionów złotych.

FIRMY ENERGOCHŁONNE
foto: pexels.com

Urząd Regulacji Energetyki opublikował listę 92 firm z sektora energochłonnego, które dostaną rekompensaty w związku z wyższym cenami prądu. Przedsiębiorcy łącznie dostaną ponad 785 milionów złotych.

Pomocą publiczną obejmowane są przedsiębiorstwa z kluczowych sektorów dla polskiej gospodarki, takich jak hutnictwo, produkcja metali, czy papieru. To te gałęzie gospodarki są dziś najbardziej obciążone kosztami produkcji związanymi z wysokimi cenami energii i uprawnieniami do emisji CO2.

CZYTAJ TEŻ: RZĄD SZUKA OSZCZĘDNOŚCI

Rekompensaty objęły takie firmy, jak Arctic Paper, która dostanie ponad 14 mln zł wsparcia, Grupę Azoty – 5 milionów, PKN Orlen uzyska ponad 40 milionów wsparcia, a KGHM 46 milionów.

Na największe pieniądze może liczyć jednak spółka z sektora papierniczego Mondi Świecie, która dostanie ponad 60 milionów złotych.

Wsparciem jednak nie zostały objęte firmy produkujące żywność.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

FIRMY ENERGOCHŁONNE DOSTANĄ 785 MLN ZŁ

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O Tym że ceny mieszkań zaczęły spadać i o tym, że zdolność kredytowa Polaków jest fatalna rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z dr Antonem...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O aneksach do umów kredytowych które dostają klienci banków rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Remigiuszem Stankiem, radcą prawnym w Stanek Legal Kancelaria Prawnicza.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że Sieć Badawcza Łukasiewicz zamierza zatrudnić przynajmniej 2000 nowych pracowników rozmawiał Radek Wróblewski z BIZNES24 z Piotrem Dardzińskim, prezesem Sieci Badawczej Łukasiewicz.

POLSKA

Ustawa o zamrożeniu cen gazu ma kosztować budżet państwa 30 miliardów złotych.

%d bloggers like this: