Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

FIRMA W CZECHACH HITEM INTERNETU?

Internet żyje informacją, że po ogłoszeniu przez rząd Polskiego Ładu internauci rzucili się na wyszukiwanie hasła „firma w Czechach”. Czeskie prawo podatkowe uchodzi bowiem za łagodniejsze, polskie. Pozwala m.in. w całości odliczać VAT od leasingu aut osobowych. Sprawdziliśmy, czy teza, że polskie firmy szukają dziś podatkowej optymalizacji w Czechach częściej, niż przed ogłoszeniem Polskiego Ładu – jest prawdziwa.

FIRMA W CZECHACH HITEM INTERNETU?

Wykres Google Trends za ostatni tydzień rzeczywiście pokazuje silny wzrost liczby zapytań o firmę w Czechach, który notowany jest od weekendu. Google nie podaje bezwzględnej liczby zapytań – widzimy jedynie, że najwięcej pochodzi Mazowsza oraz województw graniczących z Czechami.

FIRMA W CZECHACH
FIRMA W CZECHACH HITEM INTERNETU?


FIRMA W CZECHACH

Ale kiedy spojrzymy na roczny wykres dotyczący tego samego zapytania – czyli firma w Czechach – okaże się, że obecny szczyt to ledwie połowa poziomu tego samego wyszukiwania z czerwca i lipca ubiegłego roku, kiedy trwała kampanii prezydencka – więc rząd daleki był od zapowiadania jakichkolwiek podwyżek podatków.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).

BIZNES24 online

Chcesz widzieć ważne informacje, które publikujemy w serwisie biznes24.pl? Obserwuj nasze profile w mediach społecznościowych.


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Inflacja w styczniu niższa, dzięki Tarczy i Polskiemu Ładowi - mówi w BIZNES24 Łukasz Czernicki, główny ekonomista Ministerstwa Finansów. Niższa, niż 10 procent w...

BIZNES I POLITYKA

Uwaga - składki na ZUS trzeba zapłacić najpóźniej do dziś.

ŁAD, PODATKI I PRAKTYKA

Tematem rozmowy w BIZNES24 jest wspólne rozliczenie małżonków, w tym m.in. ulga klasy średniej.

PODATKI

Roman Młodkowski z BIZNES24 w rozmowiem z prof. Adamem Mariańskim, ekspertem BCC, prezesem KIDP, omawia podatki w 2022 roku.