Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

FIRMA W CZECHACH HITEM INTERNETU?

Internet żyje informacją, że po ogłoszeniu przez rząd Polskiego Ładu internauci rzucili się na wyszukiwanie hasła „firma w Czechach”. Czeskie prawo podatkowe uchodzi bowiem za łagodniejsze, polskie. Pozwala m.in. w całości odliczać VAT od leasingu aut osobowych. Sprawdziliśmy, czy teza, że polskie firmy szukają dziś podatkowej optymalizacji w Czechach częściej, niż przed ogłoszeniem Polskiego Ładu – jest prawdziwa.

FIRMA W CZECHACH HITEM INTERNETU?

Wykres Google Trends za ostatni tydzień rzeczywiście pokazuje silny wzrost liczby zapytań o firmę w Czechach, który notowany jest od weekendu. Google nie podaje bezwzględnej liczby zapytań – widzimy jedynie, że najwięcej pochodzi Mazowsza oraz województw graniczących z Czechami.

FIRMA W CZECHACH


FIRMA W CZECHACH

Ale kiedy spojrzymy na roczny wykres dotyczący tego samego zapytania – czyli firma w Czechach – okaże się, że obecny szczyt to ledwie połowa poziomu tego samego wyszukiwania z czerwca i lipca ubiegłego roku, kiedy trwała kampanii prezydencka – więc rząd daleki był od zapowiadania jakichkolwiek podwyżek podatków.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

FIRMA W CZECHACH HITEM INTERNETU?

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Czy to koniec tajemnicy bankowej w Polsce? O wchodzących w życie pierwszego lipca zmianach w Polskim Ładzie rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Grzegorzem...

BIZNES I POLITYKA

NIe będzie podatku od straty. Ale tylko przez rok. A później będzie jeszcze gorszy - bo obejmie więcej firm.

POLSKA

Ważna informacja dla płatników VAT: nie zapomnij złożyć JPK za maj.

Bez kategorii

Czesi znów podnoszą stopy procentowe i to mocniej niż oczekiwał rynek, bo o 1.25% do poziomu 7%. Stopy w Czechach mocno w górę –...

%d bloggers like this: