Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

FIRMA W CZECHACH HITEM INTERNETU?

Internet żyje informacją, że po ogłoszeniu przez rząd Polskiego Ładu internauci rzucili się na wyszukiwanie hasła „firma w Czechach”. Czeskie prawo podatkowe uchodzi bowiem za łagodniejsze, polskie. Pozwala m.in. w całości odliczać VAT od leasingu aut osobowych. Sprawdziliśmy, czy teza, że polskie firmy szukają dziś podatkowej optymalizacji w Czechach częściej, niż przed ogłoszeniem Polskiego Ładu – jest prawdziwa.

FIRMA W CZECHACH HITEM INTERNETU?

Wykres Google Trends za ostatni tydzień rzeczywiście pokazuje silny wzrost liczby zapytań o firmę w Czechach, który notowany jest od weekendu. Google nie podaje bezwzględnej liczby zapytań – widzimy jedynie, że najwięcej pochodzi Mazowsza oraz województw graniczących z Czechami.

FIRMA W CZECHACH


FIRMA W CZECHACH

Ale kiedy spojrzymy na roczny wykres dotyczący tego samego zapytania – czyli firma w Czechach – okaże się, że obecny szczyt to ledwie połowa poziomu tego samego wyszukiwania z czerwca i lipca ubiegłego roku, kiedy trwała kampanii prezydencka – więc rząd daleki był od zapowiadania jakichkolwiek podwyżek podatków.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

FIRMA W CZECHACH HITEM INTERNETU?

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

BIZNES I POLITYKA

Od 1 stycznia można będzie bliknąć podatek. Czyli opłacić go przelewem typu Blik.

POLSKA

Orlen założył spółkę w raju podatkowym - piszą dziennikarze Gazety Wyborczej. Chodzi o słynny szwajcarski kanton Zug, jedną z ulubionych podatkowych skrytek rosyjskich surowcowych...

POLSKA

Za rok faktury pod ścisłą kontrolą rządu. Będzie je można wystawiać wyłącznie elektronicznie - w systemie stworzonym przez Ministerstwo Finansów.

POLSKA

Ministerstwo finansów wyróżniło największych płatników CIT w 2021 roku. Firmom wręczono dyplomy.

%d bloggers like this: