Connect with us

Hi, what are you looking for?

PRZEDSIĘBIORCY

FIRMA W CZECHACH HITEM INTERNETU?

Internet żyje informacją, że po ogłoszeniu przez rząd Polskiego Ładu internauci rzucili się na wyszukiwanie hasła „firma w Czechach”. Czeskie prawo podatkowe uchodzi bowiem za łagodniejsze, polskie. Pozwala m.in. w całości odliczać VAT od leasingu aut osobowych. Sprawdziliśmy, czy teza, że polskie firmy szukają dziś podatkowej optymalizacji w Czechach częściej, niż przed ogłoszeniem Polskiego Ładu – jest prawdziwa.

Wykres Google Trends za ostatni tydzień rzeczywiście pokazuje silny wzrost liczby zapytań o firmę w Czechach, który notowany jest od weekendu. Google nie podaje bezwzględnej liczby zapytań – widzimy jedynie, że najwięcej pochodzi Mazowsza oraz województw graniczących z Czechami.


Ale kiedy spojrzymy na roczny wykres dotyczący tego samego zapytania – czyli firma w Czechach – okaże się, że obecny szczyt to ledwie połowa poziomu tego samego wyszukiwania z czerwca i lipca ubiegłego roku, kiedy trwała kampanii prezydencka – więc rząd daleki był od zapowiadania jakichkolwiek podwyżek podatków.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

RYNKI

Dobre dane z Niemiec. W maju indeks instytutu ZEW przekroczył 84 punkty. To znacznie powyżej oczekiwań, które wyniosły niespełna 71 punktów.

RYNKI

Szyfrowany komunikator, BigShortBets ma wyrównać szanse na rynku kapitałowym - twierdzi inicjator jego powstania, Rafał Zaorski. Narzędzie budzi kontrowersje, ale może przyczynić się do rewolucyjnych zmian...

GAMING

Zaledwie 32 i pół miliona złotych wyniósł zysk netto CD Projektu w pierwszym kwartale 2021 roku. To ponad dwa razy mniej niż oczekiwali analitycy...

RYNKI

JSW nie jest zainteresowana kupnem ani nieodpłatnym przejęciem kopalń od Tauronu i innych spółek górniczych - poinformowała JSW w oświadczeniu.

Copyright © 2021 BIZNES24 sp. z o.o.