Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

TECHNOLOGIA

FINAŁ SPORU EPIC GAMES Z APPLE

Znamy finał sporu między Epic Games i Apple.
Federalny sąd w Kalifornii nakazał Apple zmienić zasady działania sklepu z aplikacjami – Appstore, bo uznał obecnie obowiązujące na antykonkurencyjne. Równocześnie sąd uznał, że Apple nie jest monopolistą.

FINAŁ SPORU EPIC GAMES Z APPLE

Wyrok zapadł po roku od złożenia pozwu przez firmę Epic Games, producenta gry Fortnite. W sierpniu ubiegłego roku Apple i Google wyrzuciły ze swoich sklepów Fornite po tym jak Epic Games umożliwiło płatności bezpośrednio przez grę. Takie rozwiązanie umożliwiało ominięcie 30-to procentowej marży narzuconej przez App Store i Google Play.

Sąd w Kalifornii uznał, że nieinformowanie przez App Store o możliwości skorzystania z innego – tańszego systemu płatności za grę było działaniem antykonkurencyjnym i sprzecznym z tamtejszym prawem. Sąd nakazał Apple zaprzestania tej praktyki. Ale co podkreślała sędzia prowadząca sprawę – Epic nie udowodnił, że Apple ma na rynku pozycję monopolisty.

Na mocy wyroku sądu Epic Games musi zapłacić Apple 30 procent przychodów, które firma zainkasowała po wprowadzeniu alternatywnego systemu płatności.
Epic już zapowiedział odwołanie się od wyroku.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).

BIZNES24 online

Chcesz widzieć ważne informacje, które publikujemy w serwisie biznes24.pl? Obserwuj nasze profile w mediach społecznościowych.


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

FINANSE OSOBISTE

O 15% wzrósł dziś kurs akcji deweloperskiej spółki Develia po informacji o wezwaniu do sprzedaży na 2/3 akcji spółki.

GPW

Pierwszy debiut na GPW, a konkretnie na alternatywnym rynku NewConnect. Road Studio rozpoczęło notowania z 27 procentową przeceną.

GPW

Potwierdziły się doniesienia mediów o tym, że węgierski MOL odkupi od Orlenu część stacji Lotosu po fuzji obu firm, a naftowy koncern Saudi Aramco...