Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

TECHNOLOGIA

FINAŁ SPORU EPIC GAMES Z APPLE

Znamy finał sporu między Epic Games i Apple.
Federalny sąd w Kalifornii nakazał Apple zmienić zasady działania sklepu z aplikacjami – Appstore, bo uznał obecnie obowiązujące na antykonkurencyjne. Równocześnie sąd uznał, że Apple nie jest monopolistą.

APPLE MUSI DOSTOSOWAĆ ŁADOWARKI

Wyrok zapadł po roku od złożenia pozwu przez firmę Epic Games, producenta gry Fortnite. W sierpniu ubiegłego roku Apple i Google wyrzuciły ze swoich sklepów Fornite po tym jak Epic Games umożliwiło płatności bezpośrednio przez grę. Takie rozwiązanie umożliwiało ominięcie 30-to procentowej marży narzuconej przez App Store i Google Play.

Sąd w Kalifornii uznał, że nieinformowanie przez App Store o możliwości skorzystania z innego – tańszego systemu płatności za grę było działaniem antykonkurencyjnym i sprzecznym z tamtejszym prawem. Sąd nakazał Apple zaprzestania tej praktyki. Ale co podkreślała sędzia prowadząca sprawę – Epic nie udowodnił, że Apple ma na rynku pozycję monopolisty.

Na mocy wyroku sądu Epic Games musi zapłacić Apple 30 procent przychodów, które firma zainkasowała po wprowadzeniu alternatywnego systemu płatności.
Epic już zapowiedział odwołanie się od wyroku.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

FINAŁ SPORU EPIC GAMES Z APPLE

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

UE

Unia Europejska zdecydowała, że Apple musi dostosować ładowarki w swoich urządzeniach mobilnych.

UE

Apple na celowniku KE za ograniczenie dostępu do technologii i usług, które umożliwiają płatności bezpośrednio z iPhone'ów.

ŚWIAT

Pozytywnie wynikami zaskoczył Apple. Producent Maców i iPhonów zarobił w pierwszym kwartale 2022 roku 25 mld dolarów, o blisko 6 proc. więcej niż przed...

USA

Apple między październikiem a listopadem sprzedał towary i usługi za prawie 124 miliardy dolarów. To wynik na poziomie Amazona, czyli drugiego po Wallmarcie największego...

%d bloggers like this: