Connect with us

Hi, what are you looking for?

TECHNOLOGIA

FINAŁ SPORU EPIC GAMES Z APPLE

Znamy finał sporu między Epic Games i Apple.
Federalny sąd w Kalifornii nakazał Apple zmienić zasady działania sklepu z aplikacjami – Appstore, bo uznał obecnie obowiązujące na antykonkurencyjne. Równocześnie sąd uznał, że Apple nie jest monopolistą.

Wyrok zapadł po roku od złożenia pozwu przez firmę Epic Games, producenta gry Fortnite. W sierpniu ubiegłego roku Apple i Google wyrzuciły ze swoich sklepów Fornite po tym jak Epic Games umożliwiło płatności bezpośrednio przez grę. Takie rozwiązanie umożliwiało ominięcie 30-to procentowej marży narzuconej przez App Store i Google Play.

Sąd w Kalifornii uznał, że nieinformowanie przez App Store o możliwości skorzystania z innego – tańszego systemu płatności za grę było działaniem antykonkurencyjnym i sprzecznym z tamtejszym prawem. Sąd nakazał Apple zaprzestania tej praktyki. Ale co podkreślała sędzia prowadząca sprawę – Epic nie udowodnił, że Apple ma na rynku pozycję monopolisty.

Na mocy wyroku sądu Epic Games musi zapłacić Apple 30 procent przychodów, które firma zainkasowała po wprowadzeniu alternatywnego systemu płatności.
Epic już zapowiedział odwołanie się od wyroku.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące bilansu handlowego i Polska po pierwszych 7 miesiącach 2021 roku ma dodatnie saldo, które ukształtowało się na poziomie...

KOMISJA EUROPEJSKA

Komisja Europejska wyemitowała po raz czwarty obligacje na sfinansowanie Funduszu Odbudowy i Odporności. W ten sposób pozyskała 9 miliardów euro.

OTOCZENIE MAKRO

Sierpniowa sprzedaż detaliczna państwa środka znowu mocno rozczarowała.

FINANSE

Jeden z największych Polskich producentów taboru kolejowego w pierwszym półroczu 2021 roku bez sukcesów, ponieważ wyniki są lekko gorsze niż przed rokiem.