Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

FIAT WSTRZYMUJE PRODUKCJĘ W TYCHACH

FIAT WSTRZYMUJE PRODUKCJĘ W TYCHACH
FOT. FIAT

Dyrekcja fabryki w Tychach, należącej do grupy Stellantis, poinformowała o zawieszeniu produkcji samochodów. Przerwa na linii montażowej może potrwać nawet kilka tygodni.

Stellantis to koncern motoryzacyjny powstały w ubiegłym roku w wyniku fuzji włosko-amerykańskiej spółki Fiat Chrysler Automobiles z francuską spółką Groupe PSA.
Serwis Automotive Suppliers powołując się na informację dyrekcji FCA Poland S.A. podał, iż wstrzymana będzie produkcja w tyskich zakładach. Powodem tego są „nagłe i nieoczekiwane okoliczności związane z dostawami komponentów do produkcji samochodów”.
To kolejny producent samochodów w naszym kraju, który musiał wstrzymać na jakiś czas produkcję.
W ubiegłym miesiącu na kilka dni stanęły fabryki Volkswagena w Poznaniu i Wrześni. Powodem przestoju ten sam – brak elektronicznych komponentów opartych na półprzewodnikach.
Produkcję półprzewodników zmniejszyła pandemia a także pożar fabryki Renesas Electronics w Japonii.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

FIAT WSTRZYMUJE PRODUKCJĘ W TYCHACH

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Polska gospodarka wyraźnie zwalnia. Jak podał dzisiaj GUS produkcja przemysłowa w kwietniu wzrosła znacznie słabiej niż oczekiwał rynek i niż to miało miejsce w...

FIRMA

Niemiecki przemysł znów hamuje. Po dwóch miesiącach wzrostu - marcowa produkcja przemysłowa w Niemczech okazała się niższa zarówno od produkcji w lutym, jak i...

FIRMA

Produkcja w Polsce wystrzeliła. W styczniu było o prawie 1/5 wyższa, niż przed rokiem - podał dziś Główny Urząd Statystyczny.

UE

Poranek przyniósł nie najlepsze dane z niemieckiej gospodarki. Niemiecki urząd statystyczny Destatis opublikowało grudniowe dane dotyczące produkcji przemysłowej w Niemczech. Wskazane dane miesiąc do...

%d bloggers like this: