Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

FIAT WSTRZYMUJE PRODUKCJĘ W TYCHACH

FIAT WSTRZYMUJE PRODUKCJĘ W TYCHACH
FOT. FIAT

Dyrekcja fabryki w Tychach, należącej do grupy Stellantis, poinformowała o zawieszeniu produkcji samochodów. Przerwa na linii montażowej może potrwać nawet kilka tygodni.

Stellantis to koncern motoryzacyjny powstały w ubiegłym roku w wyniku fuzji włosko-amerykańskiej spółki Fiat Chrysler Automobiles z francuską spółką Groupe PSA.
Serwis Automotive Suppliers powołując się na informację dyrekcji FCA Poland S.A. podał, iż wstrzymana będzie produkcja w tyskich zakładach. Powodem tego są „nagłe i nieoczekiwane okoliczności związane z dostawami komponentów do produkcji samochodów”.
To kolejny producent samochodów w naszym kraju, który musiał wstrzymać na jakiś czas produkcję.
W ubiegłym miesiącu na kilka dni stanęły fabryki Volkswagena w Poznaniu i Wrześni. Powodem przestoju ten sam – brak elektronicznych komponentów opartych na półprzewodnikach.
Produkcję półprzewodników zmniejszyła pandemia a także pożar fabryki Renesas Electronics w Japonii.

FIAT WSTRZYMUJE PRODUKCJĘ W TYCHACH

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O aktualnej sytuacji gospodarki niemieckiej rozmawiał Marcin Dobroewolski z BIZNES24 z Matuszem Urbanem, z Oxford Economics.

GOSPODARKA

We wrześniu wartość produkcji przemysłowej wciąż spadała w ujęciu rocznym. Dobra informacja jest jednak taka, że miesięczna dynamika produkcji była dodatnia drugi miesiąc z...

EUROPA

Utrzymuje się presja na niemiecki przemysł o czym świadczą gorsze od oczekiwań dane z tego sektora. Niemiecka produkcja przemysłowa spadła w sierpniu czwarty miesiąc...

AZJA

Dobre informacje z Chin. Nareszcie. Poziom produkcji przemysłowej oraz sprzedaży detalicznej w sierpniu okazał się wyższy od prognoz. Produkcja przemysłowa Chin wzrosła w sierpniu...

%d