Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

FIAT WSTRZYMUJE PRODUKCJĘ W TYCHACH

FOT. FIAT

Dyrekcja fabryki w Tychach, należącej do grupy Stellantis, poinformowała o zawieszeniu produkcji samochodów. Przerwa na linii montażowej może potrwać nawet kilka tygodni.

Stellantis to koncern motoryzacyjny powstały w ubiegłym roku w wyniku fuzji włosko-amerykańskiej spółki Fiat Chrysler Automobiles z francuską spółką Groupe PSA.
Serwis Automotive Suppliers powołując się na informację dyrekcji FCA Poland S.A. podał, iż wstrzymana będzie produkcja w tyskich zakładach. Powodem tego są „nagłe i nieoczekiwane okoliczności związane z dostawami komponentów do produkcji samochodów”.
To kolejny producent samochodów w naszym kraju, który musiał wstrzymać na jakiś czas produkcję.
W ubiegłym miesiącu na kilka dni stanęły fabryki Volkswagena w Poznaniu i Wrześni. Powodem przestoju ten sam – brak elektronicznych komponentów opartych na półprzewodnikach.
Produkcję półprzewodników zmniejszyła pandemia a także pożar fabryki Renesas Electronics w Japonii.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Mamy mocna negatywną niespodziankę z amerykańskiego przemysłu.

OTOCZENIE MAKRO

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące bilansu handlowego i Polska po pierwszych 7 miesiącach 2021 roku ma dodatnie saldo, które ukształtowało się na poziomie...

RYNKI

Komisja Europejska wyemitowała po raz czwarty obligacje na sfinansowanie Funduszu Odbudowy i Odporności. W ten sposób pozyskała 9 miliardów euro.

OTOCZENIE MAKRO

Sierpniowa sprzedaż detaliczna państwa środka znowu mocno rozczarowała.