Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

FIAT LIKWIDUJE FABRYKĘ W BIELSKU. CO Z DOSTAWCAMI?

Fiat likwiduje fabrykę w Bielsku. Koncern Stellantis nie informuje co z dostawcami. Na razie wiadomo, że pracę w Bielsku straci pół tysiąca osób, ale mają otrzymać oferty pracy w innych zakładach koncernu Stellantis.

FIAT

Agnieszka Brania, rzeczniczka fabryk koncernu Stellantis w Polsce, poinformowała BIZNES24, że zmiany struktury firmy w Polsce dopiero się rozpoczęły. Odmówiła odpowiedzi, czy dostawcy pracujący teraz na potrzeby produkcji w Bielsku otrzymają propozycje zamówień z pozostałych 5 fabryk Stellantisa w Polsce. Fabryki są zlokalizowane w Tychach, Gliwicach, Płocku, Kutnie i Skoczowie.
Informację o postawieniu spółki FCA Powertrain w stan likwidacji przekazano w związkom zawodowym. Zwolnienia grupowe obejmą całą, liczącą 468 osób, załogę i potrwają do grudnia br.

Bielski FCA Powertrain wytwarza silniki spalinowe, wykorzystywane w samochodach osobowych.

Jak podał właściciel fabryki, Grupa Stellantis, czyli właściciel takich marek jak Fiat, Chrysler, Peugeot i Citroen, decyzja o likwidacji bielskiej fabryki jest konsekwencją wprowadzenia przez Komisję Europejską regulacji dotyczących emisji spalin silników spalinowych i spadek zamówień na same silniki spalinowe.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

FIAT LIKWIDUJE FABRYKĘ W BIELSKU. CO Z DOSTAWCAMI?

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O spadającej produkcji samochodów rozmawiał Roman Młodkowski z BIZNES24 z Jakubem Farysiem, prezesem Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy nadchodzi koniec polskiego przemysłu automotive, jaki znamy, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Adamem Sikorskim, prezesem Unimotu.

FINANSE OSOBISTE

Kończą się klienci chętni wydać 2 razy więcej na auto elektryczne - donoszą amerykańskie media. Sprzedaż aut elektrycznych wciąż rośnie - ale krzywa popytu...

FIRMA

Lamborghini - jedna z ulubinych marek założycieli startupów - zamierza w tym roku pobić swój rekord sprzedaży. I to mimo, że rynek dla startuperów...