Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

FENOMENALNY WZROST GOSPODARKI USA

Amerykańska gospodarka ma się jeszcze lepiej niż przewidywał rynek. W 3 kwartale tego roku PKB tego kraju w ujęciu annualizowanym wzrosło aż o 5.2%.

FENOMENALNY WZROST GOSPODARKI USA
NEW YORK CITY - DEC 01 Times Square ,is a busy tourist intersection of neon art and commerce and is an iconic street of New York City and America, December 01th, 2013 in Manhattan, New York City.

Ekonomiści spodziewali się odczytu na poziomie 5,0%, to pozytywne zaskoczenie tym bardziej, że wszystko odbywa się w otoczeniu najwyższych od dekad stóp procentowych . Sam skok amerykańskiej gospodarki względem 2 kwartału też jest dość imponujący bo aż o ponad 3 punkty procentowe.

Fenomenalny 3 kwartał największego światowego systemu gospodarczego, napędzały wydatki konsumpcyjne, wspomagane przez wzrost inwestycji, wydatków rządowych i przyrost zapasów.

Największy wkład do wzrostu amerykańskiego PKB wniosła konsumpcja, która dodała prawie 2,5 pkt. proc. do annualizowanej dynamiki tego wskaźnika.
Annualizacja oznacza przekształcenie danych krótkoterminowych w dane całoroczne. Jest to swego rodzaju prognoza bazująca na analizie wyników uzyskanych w jednym okresie.

Z kolei ulubiony wskaźnik Rezerwy Fedralnej czyli PCE core przedstawiający średni wzrost cen krajowych dóbr konsumpcyjnych z wyłączeniem cen żywności i cen energii wyniósł 2.3% w 3 kwartale tego roku i był o 0.1 punktu procentowego niższy niż spodziewali się ekonomiści.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, czy polscy przedsiębiorcy boją się technologii cyfrowych, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Rafałem Boguszewskim, ekspertem Departamentu Badań i Analiz BGK.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach finansowych i planach rozwoju Grupy Klepsydra rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Markiem Cichewiczem, prezesem Grupy Klepsydra.

USA

Nvidia znowu to zrobiła. Amerykański producent kart graficznych i półprzewodników wykorzystywanych ostatnio do rozwoju sztucznej inteligencji ponownie przebił rynkowe oczekiwania. Już teraz Nvidia określana...

USA

Nowe wnioski o zasiłek – na te dane jak co tydzień czekają inwestorzy w Stanach. Spodziewane jest 216 tysięcy wniosków. Ale dziś również kilka...