Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

FED ZAŁATWIŁ NAM DROŻSZE PALIWO NA WAKACJE

Zapowiedzi wcześniejszych podwyżek stóp procentowych w USA gwałtownie umocniły dolara – a to oznacza – przy niezmienionej cenie ropy – droższe paliwo na stacjach m.in. w Polsce.

MARŻA RAFINERYJNA ORLENU
FOT.: BIZNES24

W środę amerykańska Rezerwa Federalna (FED) nieoczekiwanie zaostrzyła ton wobec inflacji, zapowiadając wcześniejsze, niż się spodziewano, zaostrzenie polityki monetarnej.

CZYTAJ TEŻ: FED PODNOSI OCZEKIWANIA INFLACYJNE

Zmiana tonu w komunikacji FED wywołała m.in. skokowe umocnienie dolara wobec złotego – w ciągu kilku minut dolar zdrożał o ok. 5%.

DROŻSZE PALIWO NA WAKACJE

Takie osłabienie złotego, przy niezmienionych cenach ropy, spowoduje, że wkrótce na polskich prawdopodobnie zobaczymy jeszcze wyższe ceny. Na tę nieuniknioną prawidłowość zwrócili uwagę ekonomiści mBanku.

Ropa na zapowiedź zmiany polityki przez FED nie zareagowała – baryłka WTI cały czas notowana jest powyżej 70 dolarów.

DROŻSZE PALIWO NA WAKACJE
FED ZAŁATWIŁ NAM DROŻSZE PALIWO NA WAKACJE

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O decyzji Rady Polityki Pieniężnej i również o kondycji polskiej gospodarki rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z profesorem Henrykiem Wnorowskim, członkiem Rady Polityki Pieniężnej.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O aktualnej sytuacji gospodarki niemieckiej rozmawiał Marcin Dobroewolski z BIZNES24 z Matuszem Urbanem, z Oxford Economics.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jak będą się kształtować ceny karnetów narciarskich w tym sezonie rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Piotrem Rzetelskim, wiceprezesem Polskich Stacji Narciarskich...

INFLACJA

Inflacja w Szwajcarii spowolniła do tempa najniższego od dwóch lat. Decyzyjne posiedzenie Banku Szwajcarii zaplanowano na 14 grudnia. Ceny konsumpcyjne w Szwajcarii wzrosły w...

%d