Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

FED ZAŁATWIŁ NAM DROŻSZE PALIWO NA WAKACJE

Zapowiedzi wcześniejszych podwyżek stóp procentowych w USA gwałtownie umocniły dolara – a to oznacza – przy niezmienionej cenie ropy – droższe paliwo na stacjach m.in. w Polsce.

ROSNĄ CENY PALIW
FOT.: BIZNES24

W środę amerykańska Rezerwa Federalna (FED) nieoczekiwanie zaostrzyła ton wobec inflacji, zapowiadając wcześniejsze, niż się spodziewano, zaostrzenie polityki monetarnej.

CZYTAJ TEŻ: FED PODNOSI OCZEKIWANIA INFLACYJNE

Zmiana tonu w komunikacji FED wywołała m.in. skokowe umocnienie dolara wobec złotego – w ciągu kilku minut dolar zdrożał o ok. 5%.

DROŻSZE PALIWO NA WAKACJE

Takie osłabienie złotego, przy niezmienionych cenach ropy, spowoduje, że wkrótce na polskich prawdopodobnie zobaczymy jeszcze wyższe ceny. Na tę nieuniknioną prawidłowość zwrócili uwagę ekonomiści mBanku.

Ropa na zapowiedź zmiany polityki przez FED nie zareagowała – baryłka WTI cały czas notowana jest powyżej 70 dolarów.

DROŻSZE PALIWO NA WAKACJE

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

FED ZAŁATWIŁ NAM DROŻSZE PALIWO NA WAKACJE

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

Przewodniczący amerykańskiej rezerwy federalnej Jerome Powell potwierdził, że Fed nie zawaha się podnosić stóp, dopóki inflacja nie spadnie.

POLSKA

Wizyty na stacjach benzynowych w ostatni weekend przyprawiły o ból głowy kierowców. Do wysokich cen oleju napędowego teraz dołączyła benzyna - popularna 95 na...

ŚWIAT

A za oceanem senat zatwierdził kandydaturę Jerome'a Powella na drugą kadencję jako szefa amerykańskiej rezerwy federalnej.

ŚWIAT

Chiny także mierzą się z wyższą niż zakładano inflacją. Zgodnie z dzisiejszym odczytem w kwietniu ceny towarów i usług wzrosły o 2.1% r/r a...

%d bloggers like this: