Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

ZAKRĘCANIE KURKA Z DOLARAMI MOŻE SIĘ ZACZĄĆ W LISTOPADZIE (FED)

FED może zacząć w przyszłym miesiącu ograniczanie skupu aktywów – wynika z opublikowanego wczoraj protokołu z wrześniowego posiedzenia.

ZAKRĘCANIE KURKA Z DOLARAMI MOŻE SIĘ ZACZĄĆ W LISTOPADZIE (FED)

Z publikacji wynika, że komisja jednogłośnie poparła utrzymanie referencyjnej krótkoterminowej stopy procentowej banku centralnego na poziomie zerowym do 0,25%, co szło w parze z decyzją o utrzymaniu miesięcznych zakupów aktywów na poziomie co najmniej 120 miliardów dolarów.

Jednak komunikat po posiedzeniu wskazywał również, że Fed może wkrótce być gotowy do ograniczania zakupów obligacji.
Amerykańska rezerwa federalna opublikowała również podsumowanie swoich oczekiwań gospodarczych, w tym prognozy wzrostu PKB, inflacji i bezrobocia. Członkowie Fed ograniczyli swoje prognozy PKB na ten rok, za to podniesili swoje perspektywy dla inflacji i wskazali, że spodziewają się, że bezrobocie będzie niższe niż wcześniejsze szacunki.

Na „wykresie punktowym” oczekiwań poszczególnych członków co do stóp procentowych członkowie FED deklarowali, że mogą zacząć podnosić stopy procentowe już w 2022 r.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

ZAKRĘCANIE KURKA Z DOLARAMI MOŻE SIĘ ZACZĄĆ W LISTOPADZIE (FED)

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

FED skupi się na walce z inflacją oraz na maksymalizacji zatrudnienia, wynika z wystąpienia szefa FED przed komisją bankową senatu USA.

ŚWIAT

W oczekiwaniu na ruch amerykańskiego komitetu otwartego rynku inwestorzy pozbywają się niemal wszystkich aktywów - pikują giełdowe indeksy, rosną rentowności obligacji a rynku kryptowalut...

ŚWIAT

Jerome Powell został zaprzysiężony na drugą kadencję jako przewodniczący Rady Gubernatorów Systemu Rezerwy Federalnej.

ŚWIAT

Przewodniczący amerykańskiej rezerwy federalnej Jerome Powell potwierdził, że Fed nie zawaha się podnosić stóp, dopóki inflacja nie spadnie.

%d bloggers like this: