Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

FED: ZAKRĘCANIE KURKA Z DOLARAMI MOŻE SIĘ ZACZĄĆ W LISTOPADZIE

FED może zacząć w przyszłym miesiącu ograniczanie skupu aktywów – wynika z opublikowanego wczoraj protokołu z wrześniowego posiedzenia.

Z publikacji wynika, że komisja jednogłośnie poparła utrzymanie referencyjnej krótkoterminowej stopy procentowej banku centralnego na poziomie zerowym do 0,25%, co szło w parze z decyzją o utrzymaniu miesięcznych zakupów aktywów na poziomie co najmniej 120 miliardów dolarów.

Jednak komunikat po posiedzeniu wskazywał również, że Fed może wkrótce być gotowy do ograniczania zakupów obligacji.
Amerykańska rezerwa federalna opublikowała również podsumowanie swoich oczekiwań gospodarczych, w tym prognozy wzrostu PKB, inflacji i bezrobocia. Członkowie FED ograniczyli swoje prognozy PKB na ten rok, za to podniesili swoje perspektywy dla inflacji i wskazali, że spodziewają się, że bezrobocie będzie niższe niż wcześniejsze szacunki.

Na „wykresie punktowym” oczekiwań poszczególnych członków co do stóp procentowych członkowie FED deklarowali, że mogą zacząć podnosić stopy procentowe już w 2022 r.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

RYNKI

FED obniża prognozy wzrostu gospodarczego dla Stanów Zjednoczonych - ale jednocześnie sygnalizuje, że podwyżki stóp mogą nastąpić wcześniej, niż wcześniej oczekiwano.

USA

Amerykański bank centralny zdecyduje dziś o wysokości stóp procentowych za oceanem. Komunikat po posiedzeniu będzie ogłoszony o 20stej polskiego czasu.

RYNKI

Ameryka dyskutuje, czy szefowie Fed powinni grać na giełdzie - w czasie, kiedy miliardy dolarów pompowane przez bank centralny na rynek wynoszą giełdowe indeksy...

FX

Ograniczenie skupu aktywów przez FED nastąpi raczej szybciej, niż później - mówi tuż przed startem sympozjum w Jackson Hole Esther George, szefowa FED w...