Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ŚWIAT

FED WYSTRASZY SIĘ INFLACJI?

Ze względu na rosnącą inflację amerykańska rezerwa federalna będzie podnosić stopy procentowe na każdym posiedzeniu w tym roku – prognozują ekonomiści Goldman Sachs. Byłoby to nie 5 jak wcześniej szacowali a 7 podwyżek stóp procentowych w 2022 roku – informuje agencja Bloomberg.

FED WYSTRASZY SIĘ INFLACJI?

Ekonomiści jednego z największych banków inwestycyjnych na świecie zakładają, że FOMC będzie podnosił stopy o 25 punktów bazowych za każdym razem.

GOLDMAN SACH: PODWYŻKA STÓP PROC. W USA NA KAŻDYM POSIEDZENIU FOMC W 2022 R.

Jeśli podwyżek faktycznie byłoby 7 – jak prognozuje bank – to oznaczałoby to, że stopy procentowe za oceanem do końca tego roku wzrosną w sumie o 175 punktów bazowych.

Na ostatnim posiedzeniu pod koniec stycznia FED zdecydował o utrzymaniu stóp procentowych na niezmienionym poziomie, jednak szef rezerwy – Jerome Powell podczas konferencji dał do zrozumienia, że pierwsza podwyżka stóp nastąpi w marcu.

FED WYSTRASZY SIĘ INFLACJI?


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

FED WYSTRASZY SIĘ INFLACJI?

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

Przewodniczący amerykańskiej rezerwy federalnej Jerome Powell potwierdził, że Fed nie zawaha się podnosić stóp, dopóki inflacja nie spadnie.

ŚWIAT

A za oceanem senat zatwierdził kandydaturę Jerome'a Powella na drugą kadencję jako szefa amerykańskiej rezerwy federalnej.

ŚWIAT

Inflacja CPI w kwietniu w USA wyniosła 8,3% i jest o 0,2 punktu procentowego wyższa od prognoz rynkowych.

ŚWIAT

Dziś o godzinie 14.30 poznamy kwietniowe dane dotyczące inflacji konsumenckiej w USA. Według prognoz wyniesie ona do 8,1% rok do roku.

%d bloggers like this: