Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

FED UTRZYMAŁ STOPY PROCENTOWE BEZ ZMIAN

Zgodnie z oczekiwaniami rynku FED utrzymał stopy procentowe na niezmienionym poziomie w przedziale 5.25% a 5 i pół procent.

FED ZBADA NAJGORSZE SCENARIUSZE
SZEF FED JEROME POWELL

A jak zareagowały rynki?

Chwilę po decyzji FED zarówno S&P jaki NASDAQ straciły po ok. 0.3%, później ta strata została nieco odrobiona.

DOLAR – dzisiaj po słabym, zatem DOBRYM odczycie ADP wzrosły oczekiwania rynku co do obniżek stóp procentowych w USA – co osłabiło nieco dolara. Wieczorem jednak poziom – w relacji do eurowaluty, w zasadzie się wyrównał. Przed godziną 20:00 – EUR/USD – 1,08459.

Na Wall Street dziś spadki, którym przoduje NASDAQ, to po niezadowalających wynikach spółek technologicznych. Na około 10 minut przed decyzją FED NASDAQ tracił 1,18, , S&P – 69, DoW – natomiast rósł 0,04 proc.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Po zamknięciu notowań swoje szacunki za 2023 rok podał Kruk. Spółka chwali się, że jej zysk netto pierwszy raz w historii przekroczył 1 miliard...

SANKCJE

Łotewski Sejm zdecydował w czwartek o wprowadzeniu zakazu importu na Łotwę produktów rolnych pochodzących z Rosji i Białorusi.

BANKI

Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się by BNP Paribas Bank Polska przeznaczył na dywidendę do 75 proc. zysku za ubiegły rok.

FIRMA

Bardzo ważna uchwała Sądu Najwyższego. Wspólnik dwuosobowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością posiadający 99 procent udziałów nie podlega ubezpieczeniom społecznym. To cios w ZUS, który...