Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FX

FED PODNOSI OCZEKIWANIA INFLACYJNE

Rezerwa Federalna zwiększyła w środę swoje oczekiwania inflacyjne na 2021 r., wynika z podsumowania prognoz gospodarczych amerykańskiego banku centralnego.

Fed spodziewa się, że inflacja w tym roku osiągnie 3.4% – znacząco powyżej swoich wcześniejszych szacunków, które mówiły o średniorocznym wroście cen na poziomie 2.4% r/r. Fed również nieznacznie podniósł swoje szacunki inflacji PCE na lata 2022 i 2023.

Oczekuje się, że inflacja bazowa PCE wyniesie 3.0% w 2021 r., w porównaniu z marcową prognozą 2.2%. Bazowy PCE na 2022 r. jest obecnie oczekiwany na poziomie 2.1%.

CZYTAJ TEŻ: DEUTSCHE BANK: FED NAKRĘCA TYKAJĄCĄ INFLACJĘ

Amerykanom- podobnie jak mieszkańcom większości państw zamożnej północy – doskwiera rosnąca inflacja. W maju pierwszy raz od sierpnia 2008 roku roczny wzrost cen wyniósł 5%.

CZYTAJ TEŻ: USA: INFLACYJNY SZOK!

FED PODNOSI OCZEKIWANIA INFLACYJNE

CZYTAJ TEŻ: YELLEN NIE OBAWIA SIĘ WZROSTU INFLACJI

FED PODNOSI OCZEKIWANIA INFLACYJNE

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Świetne, czyli fatalne dane z USA. Rynek pracy okazał się tak mocny, że może to oznaczać odsunięcie marzeń inwestorów giełdowych o spowolnienie podwyżek stóp...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że indeks PMI dla przemysłu w Polsce zwiastuje niewielką nadzieję rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z ekonomistą Markiem Zuberem.

USA

Wysoka inflacja szkodzi amerykańskiej gospodarce jak COVID. Indeks ISM dla przemysłu - pokazujący plany menedżerów zakupu - po raz pierwszy od kwietnia 2020 roku...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O zamrożeniu cen gazu na poziomie dwustu złotych za megawatogodzinę rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Łukaszem Dębskim, European Desk Managerem w Ignitis Polska.

%d bloggers like this: