Connect with us

Hi, what are you looking for?

BANKI

FED PODNOSI OCZEKIWANIA INFLACYJNE

Rezerwa Federalna zwiększyła w środę swoje oczekiwania inflacyjne na 2021 r., wynika z podsumowania prognoz gospodarczych amerykańskiego banku centralnego.

Fed spodziewa się, że inflacja w tym roku osiągnie 3.4% – znacząco powyżej swoich wcześniejszych szacunków, które mówiły o średniorocznym wroście cen na poziomie 2.4% r/r. Fed również nieznacznie podniósł swoje szacunki inflacji PCE na lata 2022 i 2023.

Oczekuje się, że inflacja bazowa PCE wyniesie 3.0% w 2021 r., w porównaniu z marcową prognozą 2.2%. Bazowy PCE na 2022 r. jest obecnie oczekiwany na poziomie 2.1%.

CZYTAJ TEŻ: DEUTSCHE BANK: FED NAKRĘCA TYKAJĄCĄ INFLACJĘ

Amerykanom- podobnie jak mieszkańcom większości państw zamożnej północy – doskwiera rosnąca inflacja. W maju pierwszy raz od sierpnia 2008 roku roczny wzrost cen wyniósł 5%.

CZYTAJ TEŻ: USA: INFLACYJNY SZOK!

CZYTAJ TEŻ: YELLEN NIE OBAWIA SIĘ WZROSTU INFLACJI

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

BANKI

Podniesienie stóp procentowych w niejasnej sytuacji pandemicznej byłoby nie właściwe, a wszystkie decyzje NBP powinny wpływać pozytywnie na polską gospodarkę - powiedział Prezes NBP...

OTOCZENIE MAKRO

Po wczorajszym finalnym odczycie inflacji konsumenckiej za czerwiec dzisiaj poznaliśmy wskaźnik inflacji bazowej przedstawiany przez Narodowy Bank Polski.

OTOCZENIE MAKRO

Inflacja HICP w strefie euro w czerwcu 2021 r. wyniosła 1,9% r/r wobec 2% inflacji miesiąc wcześniej, podał unijny urząd statystyczny Eurostat,

INWESTYCJE

• stopa referencyjna 0,10% w skali rocznej; • stopa lombardowa 0,50% w skali rocznej; • stopa depozytowa 0,00% w skali rocznej; • stopa redyskonta...