Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

FED STONOWAŁ WZROSTY NA WALL STREET

WZROSTY NA WALL STREET

Dziś amerykańscy inwestorzy czekają na cotygodniowe dane o nowych wnioskach o zasiłek dla bezrobotnych.

Gośćmi zamknięcia nowojorskiej giełdy byli przedstawiciele platformy B2B KBR świadczącej usługi dla przemysłu. Przedstawiciele spółki się cieszą, choć podczas sesji akcje zostały przecenione o ponad 1%.

CZYTAJ TEŻ: BEZROBOCIE W KWIETNIU 5.1 PROC.

Wśród komponentów indeksu Dow Jones Industrial Average najlepszy wynik zanotowała spółka Amgen, która zyskała prawie dwa i pół procent. Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu już akcje spółki zyskały około 10% po świetnym raporcie i wynikach badań klinicznych nowego leku na odchudzanie.

Najsłabiej wypadł Intel, tracąc niemal dwa i pół procent po komunikacie o wstrzymaniu dostaw dla chińskiego Huaweia.

Wśród komponentów indeksu S&P 500 najlepszy wynik zanotowała Arista Networks, która zyskała niemal sześć i pół procent po raporcie za pierwszy kwartał. A w nim m.in. lepsze oczekiwań prognozy zysków opartych o wpływy za usługi związane ze sztuczną inteligencją. Firma ogłosiła także wykup akcji o wartości ponad miliarda dolarów.

Największe straty zanotował Uber tracąc ponad pięć i pół procent. I chociaż jego przychody były zgodne z prognozami a rezerwacje brutto przekroczyły oczekiwania, to Uber odnotował nieoczekiwaną stratę netto, ponieważ setki milionów opłat związanych z przeszacowaniem jego inwestycji zaważyło na rentowności.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

FED STONOWAŁ WZROSTY NA WALL STREET

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

NBP

Narodowy Bank Polski pod kierownictwem Adama Glapińskiego znany jest z tego że swoje rezerwy walutowe lokuje głownie w złoto ale coraz chętniej inwestuje też...

GOSPODARKA

W tym roku polska gospodarka będzie się rozwijała w tempie 2,8 proc. a w przyszłym wzrost naszego PKB przyspieszy do 3,2 proc. Tak przynajmniej...

WĘGRY

Narodowy Bank Węgier nie zaskoczył rynku i zdecydował się na dziewiątą z rzędu obniżkę stóp procentowych.

USA

Sprzedaż detaliczna (wyrównana sezonowo czyli bez uwzględnienia zmian cen) w Stanach Zjednoczonych wzrosła w maju o 0,1% w ujęciu miesięcznym podał federalny Departament Handlu.