Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

FED PRZYSPIESZA TAPERING DO 30 MLD USD. W PRZYSZŁYM ROKU MOŻLIWE 3 PODWYŻKI (OGLĄDAJ KONFERENCJĘ J. POWELLA)

Federalny Komitet Otwartego Rynku zdecydował o dwukrotnym przyspieszeniu taperingu – czyli operacji zmniejszania zakupu obligacji skarbowych USA i obeligacji zabezpieczonych hipotecznie. Oglądaj na żywo konferencję szefa Fed Jerome’a Powella.

To oznacza, że w styczniu Fed wyda na zakup obligacji tylko 60 miliardów dolarów – w grudniu to jeszcze 90 miliardów dolarów. W przyjętym właśnie tempie Fed zakończyłby skup aktywów z końcem marca, ale Komitet zastrzega, że będzie elastycznie dostosowywał kolejne decyzje do sytuacji gospodarczej i poziomu inflacji. Inflacji, której Fed nie nazywa już przejściową – słowo „transitory” nie pojawia się ani razu w komunikacie po grudniowym posiedzeniu.

Poniżej pełen komunikat Federalnego Komitetu Otwartego Rynku po grudniowym posiedzeniu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

FED skupi się na walce z inflacją oraz na maksymalizacji zatrudnienia, wynika z wystąpienia szefa FED przed komisją bankową senatu USA.

ŚWIAT

W oczekiwaniu na ruch amerykańskiego komitetu otwartego rynku inwestorzy pozbywają się niemal wszystkich aktywów - pikują giełdowe indeksy, rosną rentowności obligacji a rynku kryptowalut...

ŚWIAT

Jerome Powell został zaprzysiężony na drugą kadencję jako przewodniczący Rady Gubernatorów Systemu Rezerwy Federalnej.

ŚWIAT

Przewodniczący amerykańskiej rezerwy federalnej Jerome Powell potwierdził, że Fed nie zawaha się podnosić stóp, dopóki inflacja nie spadnie.

%d bloggers like this: