Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

RYNKI

FED PODNOSI STOPY O 75 PB

Fed podnosi stopy o 75 punktów bazowych. Główna stopa wynosi obecnie od 3.75 do 4.00 procent. To najwyższy poziom od 2008 roku.

FED PODNOSI STOPY O 75 PB

Fed podniósł główną stopę procentową w USA o 75 pb. do przedziału 3,75-4,00 proc. Obecny poziom stóp w USA jest najwyższym od stycznia 2008 roku. Dzisiejsza podwyżka jest, łącznie szóstą w tym cyklu – i czwartą o 75 punktów bazowych. Jednocześnie tempo podnoszenia stóp jest najwyższe od początku lat 80., gdy prezesem Fedu był Paul Volcker. To czwarta z rzędu podwyżka stóp w USA aż o 3/4 punktu procentowego. W takim tempie amerykański bank centralny nigdy jeszcze nie podnosił ceny pieniądza.

Jerome Powell podczas konferencji prasowej po przekazaniu decyzji o podwyżce stóp procentowych w USA; powiedział, że FED będzie podejmował swoje decyzje o kolejnych podwyżkach stóp z posiedzenia na posiedzenie. Zastrzegł jednak, że gdyby decyzje banku centralnego były zbyt drastyczne to rząd będzie mógł wykorzystać te same narzędzia, które były używane podczas walki z pandemią.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

FED PODNOSI STOPY O 75 PB

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

RYNKI

Minutki Fed popchnęły giełdy w górę. Słabsze podwyżki stóp w USA na horyzoncie. Opublikowany równo o 20-stej protokół z listopadowego posiedzenia - potwierdza to,...

RYNKI

Konferencja Fed na żywo po polsku - w środę, o 19:30 w telewizji BIZNES24 i na BIZNES24.tv

USA

Frank powyżej 5 złotych, dolar najdroższy w historii. Ale to nie plany generałów Putina - tylko Fed i SNB tak osłabiły złotego.

RYNKI

Czy Fed zarządzi światową recesję? Dotychczasowe podwyżki stóp w USA na razie nie wystraszyły inflacji konsumenckiej, która co prawda nieco spadła - ale nie...

%d bloggers like this: