Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

FED PAUZUJE

FED PAUZUJE
Jerome Powell na konferencji FED.

Po dziesięciu z rzędu podwyżkach Fed pozostawił stopy na dotychczasowym poziomie. Decyzja zapadła jednogłośnie i była zgodna z oczekiwaniami rynku. Tym samym stopy w Stanach utrzymują się na poziomie najwyższym od września 2007 roku.

Podobnie jak w maju w komunikacie FOMC nie znalazła się fraza, która mogłaby sugerować następne podwyżki stóp procentowych. Podczas konferencji po posiedzeniu szef banku centralnego USA Jerome Powell powiedział, że Fed jest “bardzo zdeterminowany” aby obniżyć inflację do celu wynoszącego 2%. Ujawnił również, że niemal wszyscy uczestnicy posiedzenia uważają za prawdopodobny dalszy wzrost stóp procentowych w tym roku.

CZYTAJ TEŻ: SPADA INFLACJA PRODUCENCKA W USA

Fed nie zmienił stóp, ale uratował, przynajmniej chwilowo, dolara z opałów. Amerykańska waluta była przez moment niemal 20% tańsza niż w szczycie wszech czasów osiąganym w końcówce września ubiegłego roku, gdy jej kurs przekraczał 5.05 zł. Fed w prognozach jasno wskazał, że scenariuszem bazowym na drugie półrocze jest podniesienie kosztu pieniądza o dodatkowe 50 pb. Ta informacja zatrzymała dalszą przecenę waluty.

Następne posiedzenie Federalnego Komitetu Otwartego Rynku zaplanowane jest na 25-26 lipca.

FED PAUZUJE

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INNE

Znamy już przebieg listopadowego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej. Wynika z niego, że rada obawia się polityki fiskalnej i regulacyjnej nowego rządu, gdyż będzie ona...

UNIA EUROPEJSKA

Jeszcze w tym miesiącu do Polski wpłynie 5 miliardów euro zaliczki z KPO- poinformowała minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

FIRMA

PGNIG skierowało notę obciążeniową do konsorcjum w skład, którego wchodzi m.in Polimex Mostostal na kwotę prawie 245 milionów złotych. Chodzi o karę umowną z...

INNE

Sebastian Skuza nowym zastępcą przewodniczącego KNF - powołał go na wniosek szefa KNF premier Mateusz Morawiecki.

%d